Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Universiteit ontwikkelt ICT-les voor scholieren

16 september 2009 - 08:39ActueelCarrièreCordysOnderwijsinstituut voor Informatica en InformatiekundeRadboud Universiteit
Heleen van Roon
Heleen van Roon

Het Onderwijsinstituut voor Informatica en Informatiekunde van de Radboud Universiteit Nijmegen start een project om middelbare scholieren te interesseren voor ict. Een belangrijk deel daarvan bestaat uit het geven van masterclasses.

Het onderwijsinstituut stelt bijvoorbeeld een les samen over internettechnologie, waarbij de vwo-leerlingen mashup-applicaties bouwen. De scholieren maken tijdens het bouwen gebruik van Cordys' applicatieplatform Process Factory. Ook organiseert het instituut een wedstrijd voor het beste ict-eindexamenproject. Die wedstrijd moet scholieren de kans geven om hun theoretische kennis in praktijk te brengen.

Vaardigheden ontwikkelen

Het lesprogramma moet scholieren aanmoedigen en inspireren, zodat zij zich meer gaan bezighouden met softwareontwikkeling. Hoogleraar Informatica Herman Geuvers: ‘We willen vwo-scholieren een kans geven hun ict-vaardigheden te ontwikkelen. Ze leren alles over het ontwikkelen van applicaties en over computersystemen.' Ook de ict-branche en loopbaanperspectieven komen aan bod.

Geuvers hoopt met het online applicatieplatform van Cordys technologie en educatie met elkaar te verbinden. ‘Het programma vereist geen kennis van programmeertalen, bestandsformaten of hostingomgevingen', legt hij uit. Leerlingen en docenten die deelnemen aan het programma krijgen vrije toegang tot Process Factory.

Cordis' chief stategy officer Jon Pyke: ‘We hopen dat leerlingen de online community als prettige en leerzaam ervaren en verwachten dat er veel innovatieve oplossingen gebouwd worden.'

Twee studies

Het Onderwijsinstituut voor Informatica en Informatiekunde biedt twee studies. De opleiding Informatica richt zich op de kwaliteit van software: studenten leren er betrouwbare software maken. Bij Informatiekunde gaat het om de afstemming van technologie op de context. Daarbij leren de studenten hoe ze software kunnen afstemmen op de wensen van de gebruikers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Onrust bij Simac door nieuw functiehuis

    ActueelCarrière

    Kort: Gezamenlijke editie ICT&Logistiek en Logistica Next, opnieuw reorganisatie bij Microsoft (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs