Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ACM SIGCHI herbenoemt hoogleraar OU tot voorzitter

Gerrit van der Veer
12 juli 2012 - 14:16ActueelCarrière
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Prof. dr. Gerrit van der Veer is opnieuw voor een termijn van drie jaar gekozen als voorzitter van ACM SIGCHI, het op één na grootste onderdeel van de belangrijkste vakorganisatie voor computerwetenschappers ter wereld. Van der Veer is de eerste voorzitter die niet afkomstig is uit Noord-Amerika. Hij is als hoogleraar verbonden aan de faculteit Informatica van de Open Universiteit (OU) voor het domein Mens, computer en maatschappij. Zijn herbenoeming als voorzitter van ACM SIGCHI loopt van 1 juli 2012 tot 30 juni 2015.

Binnen het ongeveer honderdduizend leden tellende ACM (Association for Computer Machinery) is SIGCHI de special interest group die zich bezighoudt met de interactie tussen mens en computer (CHI – computer human interaction). SIGCHI telt ongeveer zesduizend leden. Gerrit van der Veer is al meer dan twintig jaar actief in deze organisatie en houdt zich naast onderzoek en onderwijs op zijn vakgebied veel bezig met het voorbereiden en organiseren van internationale conferenties.

Over Gerrit van der Veer

Gerrit van der Veer (1940) studeerde in 1966 als psycholoog af aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Van 1988 tot 1991 werkte hij daar voor de faculteiten Psychologie en Informatica en in 1990 promoveerde hij met de dissertatie Human-computer interaction, individual differences and design recommendations. In 1991 maakte hij de definitieve overstap naar de faculteit Informatica, waar hij tot december 2005 een multidisciplinaire onderzoeksgroep heeft geleid, die zich bezighoudt met het ontwerpen van interactieve computersystemen. Van 1991 tot 1996 was hij ook voorzitter van de vakgroep Cognitieve Ergonomie aan de Universiteit Twente en leidde hij diverse innovatieve onderzoeksprogramma's omtrent mens-machine-interactie.

Medio 2004 werd hij benoemd tot hoogleraar Interaction Design aan de Faculteit der Exacte Wetenschappen. Sinds mei 2006 is Van der Veer hoogleraar bij de faculteit Informatica van de Open Universiteit Nederland. Hij geeft hier invulling aan de leerstoel Mens, computer, maatschappij, in het bijzonder mens-machine-interactie. Sinds 1 juli 2009 is hij voorzitter van ACM SIGCHI.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Overheid

    Haperende it bij OM brengt rechtsstaat in gevaar

    Onderwijs

    Tech-hub Molengeek verdacht van financiële malversaties

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Winnaars Computable awards 2025
    Carrière

    Zo hebben jury en publiek gestemd bij de Computable Awards 2025

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs