Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘MKB huiverig voor aannemen ICT-personeel’

03 juli 2014 - 07:33ActueelCarrière
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Werkgevers in de Nederlandse ict-branche zijn huiverig voor het aannemen van nieuw personeel. De ondernemers maken zich zorgen over de stabiliteit van de markt en vrezen dat de behoefte naar arbeid sterk zal fluctueren. Dat blijkt uit een onderzoek naar de visie van ondernemers in de ict-branche dat is uitgevoerd in opdracht van PRO Payroll.

Aan 391 mkb-ondernemers werden verschillende meerkeuzevragen voorgelegd. Ruim 54 procent van alle ondervraagde werkgevers neemt op dit moment minder snel personeel aan omdat de stabiliteit van de markt onzeker is. Hierdoor vrezen zij dat de arbeidsbehoefte binnen de onderneming te sterk zal fluctueren (32 procent).

De meest genoemde risico’s van het aannemen van nieuw personeel zijn het onvoldoende flexibel in kunnen zetten van personeel (55 procent) en het verplicht door moeten betalen tijdens ziekte van de werknemer (34 procent).

De enquêteurs: ‘De ict-bedrijven die bovengenoemde zorgen uiten, proberen de risico’s ten aanzien van personeel op verschillende manieren in te dekken. Zo maakt 36 procent van de bedrijven in de sector gebruik van een uitzendconstructie voor nieuw en flexibel personeel. Hiervan brengt 28 procent zijn personeel onder bij een payrollbedrijf en maakt 8 procent gebruik van een uitzendbureau.’

‘Geen binding met organisatie’

De twee grootste voordelen van het inzetten van een dergelijke constructie zijn, volgens de ondervraagde ondernemers, het afdekken van risico’s voor wat betreft langdurige ziekte van de werknemers (40 procent) en het kunnen aanbieden van langere flexibele contracten (39 procent).

Als grootste nadeel wordt het verminderde gevoel van binding met de organisatie bij het personeel genoemd (10 procent). Van de ondervraagden geeft 7 procent aan om die reden alleen met vaste contracten te werken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Training
    ActueelCarrière

    MKB’er schoolt zelden ICT-kennis bij

    Maurice van der Woude
    OpinieCloud & Infrastructuur

    MKB kan baat hebben bij cloud computing

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN: MKB laat klant bungelen

    Cloudservers
    ActueelCloud & Infrastructuur

    MKB onthoudt werknemers cloudoplossingen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    MKB heeft geen grip op data in de cloud

    5 reacties op “‘MKB huiverig voor aannemen ICT-personeel’”

    1. WensWareSolutions schreef:
      3 juli 2014 om 11:12

      Oftewel een ideale tijd voor de Zelfstandige Professional! Je krijgt ICT kennis in huis op die momenten dat je het nodig hebt, tegen een zeer aantrekkelijk tarief.
      Ik zou zeggen: ‘Geen probleem, volop kansen’!

      Login om te reageren
    2. Wim de Raadt schreef:
      3 juli 2014 om 14:00

      Een soort Werkspot voor ICT érs. Dan wordt er net zo lekker gerommeld als in de Bouw. Geloof me, het moet uit de lengte of de breedte komen.

      Login om te reageren
    3. Kurt de Koning schreef:
      4 juli 2014 om 07:21

      ‘De ondernemers maken zich zorgen over de stabiliteit van de markt. Ze zouden zich (ook) zorgen moeten maken over de stabiliteit van hun ICT voorzieningen.
      Het is wel een hoop zorgen bij elkaar.

      Login om te reageren
    4. andre schreef:
      4 juli 2014 om 11:33

      Komt me bekend voor, en dan maar uitzoeken waar de storing zit, zit het in de in elkaar gekunstelde server, of de kabels, of de connectors.. Of de aangelegde netwerk bekabeling die in elkaar geknutseld is, en vol met storingen.. Leuke uitdagingen. Meld dit uit ervaring, soms bij kleine bedrijven, soms bij multinationals..

      Login om te reageren
    5. Ewoud D. schreef:
      4 juli 2014 om 16:04

      Hoe verhoudt dit verhaal zich met die andere verhalen over talent vinden en binden?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs