Bijna eenderde meer ICT-vacatures in Groningen

Vraag naar ERP-consultants is meest gestegen

In het vierde kwartaal van 2016 is het aantal ict-vacatures in Groningen met 30,6 procent gestegen ten opzichte van het vierde kwartaal van 2015. Het aantal vacatures voor ict-werk in de noordelijke provincie steeg tussen het derde en vierde kwartaal van 2016 zelfs met met 39,9 procent.

Dat blijkt uit een kwartaalrapportage van iSense ICT. Het aantal ict-vacatures in Groningen komt uit op 1129. Ter vergelijking, in het vierde kwartaal van 2016 stonden in Den Bosch 1540 vacatures open. Amsterdam blijft met 8203 openstaande betrekkingen de stad met de meeste vacatures.

Ten opzichte van vorig jaar werden in het vierde kwartaal van 2016 bijna in elke provincie meer vacatures online geplaatst. Provincies die eruit springen zijn, (zoals genoemd): Groningen (+30,6 procent), Friesland (+26 procent) en Utrecht (+16 procent). De enige provincie waar minder vacatures werden geplaatst, is Flevoland (-7,3 procent).

ERP-consultants en PHP-programmeurs

Ook de vraag naar ict-competenties is veranderd. Zo waren er in het vierde kwartaal 21 procent meer vacatures voor erp-consultants dan in de drie maanden daarvoor.

De top drie stijgers zijn: erp-consultants (+21 procent), php-programmeurs (+18,8 procent ) en applicatiebeheerders (+17,8 procent).

De onderzoekers: 'Waar analisten tot het derde kwartaal 2016 veelgevraagd waren en - in vacatures - een opwaartse trend lieten zien, daalt het aantal geplaatste vacatures nu fors (-21,8 procent). Ook databasebeheerders (-12,6 procent) zijn minder gevraagd.

November meeste vacatures

In het laatste kwartaal van 2016 zijn er 7,7 procent meer ict-vacatures geplaatst, in vergelijking met het derde kwartaal van 2016. iSense: 'In het laatste kwartaal van 2016 stak de maand november met kop en schouders boven oktober en december uit. In november werden maar liefst 23.199 ict-vacatures geplaatst, dit is het hoogste aantal vacatures dat we hebben gesignaleerd in heel 2016.' 

De onderzoekers: 'Wanneer de aantallen van het vierde kwartaal van 2016 worden vergeleken met het vierde kwartaal van 2015, zien we verschil. Ten opzichte van 2015 zijn er namelijk 14,6 procent meer ict-vacatures online geplaatst. Gedurende heel 2016 zijn er maar liefst 217.333 unieke ict-vacatures. Dit is 10,3 procent meer dan in heel 2015.'

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Nieuwsbrief

Wil je dagelijks op de hoogte gehouden worden van het laatste ict-nieuws, trends en ontwikkelingen? Abonneer je dan op onze gratis nieuwsbrief.

Vul een geldig e-mailadres in

Stuur dit artikel door

Uw naam ontbreekt
Uw e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
article 2017-01-24T11:28:00.000Z Pim van der Beek


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.