Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Investering

KPN krijgt 1,5 procent meer loon in ’tussen-cao’

21 november 2017 - 11:25ActueelCarrièreKPN
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Personeel van KPN gaat er vanaf 1 januari 2018 1,5 procent in salaris op vooruit. Ook wordt het huidige sociaal plan ongewijzigd voortgezet. Dat meldt vakbond FNV. Volgens de vakbondsbestuurders gaat het om een 'tussen-cao'.

De afspraken gelden van 1 januari 2018 tot 1 juli 2018.  De cao is een half jaar geldig. Bob Bolte, bestuurder FNV Publiek Belang reageert: ‘Wij vonden het belangrijk dat de KPN-medewerkers in ieder geval tijdig hun loonsverhoging kunnen krijgen.’

Die periode geeft de bonden en de werkgever de tijd om afspraken te maken met de nieuwe KPN-top over thema’s zoals een generatiepact (regelingen waarbij oudere medewerkers met behoud van pensioen minder kunnen werken en ruimte maken voor jongeren red.), de verhouding tussen flexibele en vaste banen en nieuwe manieren van samenwerken.

Op 15 januari start Maximo Ibarra (48) bij KPN voor een inwerkperiode. Hij zal in april van dat jaar het stokje overnemen van ceo Eelco Blok. Bolte meldt dat er meer tijd nodig is om zicht te krijgen op de manier waarop Ibarra aankijkt tegen een aantal grote hr-thema’s. 

Daarnaast wijst hij erop dat er allerlei wijzigingen zijn geweest binnen de leiding van de afdeling personeelszaken. De hoogste hr-verantwoordelijke (chro) Alice Stäbler en drie van de vier hr-directeuren van verschillende KPN-divisies stapten rond de zomer van 2017 op. De huidige cao-onderhandelingen zijn gevoerd met ad-interim hr-baas Fred Ooms (afkomstig van Getronics). 

‘Afspraken nakomen’

Voor FNV Publiek Belang weegt het zwaar om niet nu al jaarafspraken te maken met KPN. Bolte: ‘Wij willen commitment van de nieuwe algemeen directeur en hr-directeur. Degene die de afspraken maakt, moet later ook de man of vrouw zijn die erop toeziet dat ze worden nagekomen op de manier zoals ze zijn afgesproken.’

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN blijft hoofdsponsor van schaatsbond KNSB

    IoT
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN start uitrol van LTE-M netwerk voor IoT

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs