Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Eindhoven zoekt volop ict’ers, PHP blijft populairst

17 juli 2018 - 08:463 minuten leestijdActueelCarrièreiSense ICT Professionals
Suzanne Martens
Suzanne Martens

In een paar jaar tijd is het aantal ict-vacatures in de regio Eindhoven flink gestegen. Waar er in 2015 nog een kleine vijftienhonderd vacatures openstonden voor ict-professionals, zijn dit er inmiddels ruim 2100. Ook in het tweede kwartaal van 2018 neemt het aantal vacatures voor ict’ers in vergelijking tot het eerste kwartaal met 12 procent toe. Dat concludeert iSense in de ict-arbeidsmarkt kwartaalrapportage.

In het tweede kwartaal van 2018 werden bijna vijftigduizend (49.453) vacatures voor ict-professionals geplaatst. Dat is een groei van 5 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van dit jaar (47.121 vacatures).

De meeste ict-vacatures worden vooralsnog in Amsterdam geplaatst. De hoofdstad is met 5810 vacatures goed voor 12 procent van het hele aanbod. Echter is het aantal hier wel afgenomen met 2 procent. Amsterdam wordt gevolgd door Utrecht (8 procent van het aanbod), Rotterdam en Den Haag (beide 5 procent).

Eindhoven sluit de top-5 af. Voor deze stad werden in totaal 2110 vacatures geplaatst. Dat is een stijging van 12 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van dit jaar. Andere groeiers zijn Amersfoort en Den Bosch. Daar nam het aantal vacatures met respectievelijk 10 en 9 procent toe.

Programmeurs blijven het populairst

Van alle geplaatste ict-vacatures is ongeveer een derde voor programmeurs. Hierbij blijft de vraag naar PHP-programmeurs, Java-ontwikkelaars en .Net-programmeurs het grootst. Voor PHP werden in het tweede kwartaal ruim 2800 vacatures geplaatst. Dat is een stijging van 5 procent ten opzichte van het vorige kwartaal. De ander programmeertalen laten een grotere groei zien. Zo is er 7 procent meer vraag naar Java-ontwikkelaars en nam het aantal vacatures voor .Net-programmeurs met 9 procent toe.

De groeiende vraag naar DevOps-engineers, die eind 2017 is ingezet, houdt ook aan. In het tweede kwartaal van 2018 werden er ruim 13 procent meer vacatures geplaatst voor deze programmeurs, in verhouding tot het eerste kwartaal van dit jaar. Dat is wel wat lager dan de groei van het kwartaal daarvoor. Toen steeg het aantal vacatures namelijk met 51 procent ten opzichte van het laatste kwartaal van 2017.

De grootste groei in dit kwartaal is te zien bij PLC-programmeurs. Daar nam het aantal vacatures met 16 procent toe ten opzichte van het eerste kwartaal.

Hbo-niveau meest gevraagd

Bij zo’n twee op de vijf vacatures (38 procent) wordt naar een ict’er op hbo-niveau gevraagd. Dat wordt gevolgd door hbo/wo-niveau (32 procent). Voor hbo’ers nam het aantal vacatures met 7 procent toe, de vraag naar ict’ers met hbo/wo-niveau steeg met 6 procent.

iSense constateert een forse groei naar ict-professionals met mbo/hbo-niveau. Voor die groep nam het aantal vacatures met 13 procent toe. Daarentegen nam de vraag naar ict’ers met wo-niveau met 3 procent af.

Meer over

.NetDevOpsJavaPHP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Jonge en oude medewerkers
    ActueelCarrière

    Kleine organisaties zoeken volop ict’ers

    Sollicitatiegesprek
    ActueelCarrière

    Snel stijgende vraag naar netwerkbeheerders

    Sollicitatiegesprek
    ActueelCarrière

    Ict-architect en dataspecialist gewilder dan ooit

    AchtergrondCarrière

    PHP ‘alive ’n kickin’ in de Benelux

    ActueelCarrière

    Securityspecialist meest gevraagde ict-rol in 2018

    pc-werk
    ActueelCarrière

    Python wint aan populariteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs