Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Achterhoek schreeuwt om ict’ers

30 december 2021 - 13:54ActueelCarrière
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Ict-bedrijven in de Achterhoek vrezen oplopende tekorten aan technisch personeel. Het grote aantal ict’ers dat met pensioen gaat, zorgt voor extra spanning op de arbeidsmarkt.

Uit de Achterhoek Monitor 2021/22 blijkt dat de vraag naar arbeid in het gebied rond Doetinchem ongekend hoog is. In alle sectoren wringt het, met name in de zorg, ict en techniek. Ook hbo’ers en universitair geschoolden kunnen in de Achterhoek gemakkelijk een baan vinden.

Ze komen dan terecht in een omgeving die bekend staat om de mooie natuur en het gezonde leven. Ook de cultuur van het höken spreekt velen aan. Economisch draait de regio beter. De maakindustrie waar het een aantal jaren minder goed in ging, leeft weer wat op. Ook de creatieve industrie biedt veel werk aan ict’ers.

Afgelopen voorjaar is de regio al een wervingscampagne gestart onder de naam Onverwachte Hoek. De Achterhoek heeft aantrekkingskracht op mensen die de Randstad zijn ontvlucht vanwege de hoge huizenprijzen en drukte.

De regio zet in op initiatieven als hbo-onderwijs via het Grensland College of omscholing via talentenfonds Opijver, meldt De Gelderlander. Uit de Achterhoek Monitor blijkt verder dat vanuit de regionale opleidingen te weinig studenten uitstromen om vacatures te vervullen. Overigens bleek onlangs uit de Keuzegids dat het Graafschap College uit Doetinchem op gebied van ict-ontwikkeling en -beheer tot de beste mbo-opleidingen van Nederland behoort.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Mbo’er met ict-opleiding matig voorbereid op baan

    Eén reactie op “Achterhoek schreeuwt om ict’ers”

    1. Ozden Tuna schreef:
      30 december 2021 om 14:34

      Ook ervaren (bijna) 50’ers ?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs