Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Rada-HR

Nederland en België verschillend qua it-vacatures

02 maart 2023 - 08:58ActueelCarrièreNLdigital
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Nederland telde in het derde kwartaal van 2022 liefst 74.944 vacatures voor it-banen. Ook België kent relatief veel onvervulde it-functies: 63.760. Tot deze conclusie komt Comptia (Computing Technology Industry Association).

De internationale branchevereniging voor de it-industrie meldt in zijn het rapport ‘European Tech Hiring Trends‘. 

De vacatures waren gespreid over verschillende disciplines. In Nederland betreft de helft van de openstaande functies softwareontwikkelaars, programmeurs en web-ontwikkelaars. Bijna een kwart van de vacatures heeft betrekking op systeemanalisten en cybersecurity-mensen. Ook it support specialisten en -technici (10 procent) zijn gevraagd. Een fractie kleiner is het percentage vacatures voor netwerk- en systeembeheerders en aanverwante technici. De vraag concentreert zich sterk op Amsterdam en Utrecht.

In België liggen de verhoudingen heel anders. Daar ligt het aandeel van vacatures voor systeemanalisten en cybersecurity-mensen beduidend hoger. Hetzelfde geldt voor it-ondersteuning. Opvallend laag ligt het aantal vacatures op gebied van netwerk- en systeembeheer.

Regionaal liggen de vacatures vrij gespreid. Charleroi en Luik kennen relatief veel onvervulde it-banen. In België springt de sector administratieve en ondersteunende diensten eruit qua aantal aangeboden banen. In Nederland is dat de ict-sector.

Het rapport keek naar vacatures in tien landen. In totaal stonden daar in het derde kwartaal van 2022 bijna 1,7 miljoen it-banen open. Dat was iets minder dan in het kwartaal daarvoor. De meeste vacatures zijn er in Duitsland (639.278), gevolgd door Polen (450.391) en Frankrijk (280.681).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs