Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Afas: klant kiest massaal voor softwarehuur

21 juli 2010 - 09:02ActueelCloud & InfrastructuurAfas
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Nieuwe klanten vermijden grote eenmalige investeringen in software en kiezen massaal voor het huren van programmatuur. Ze kiezen ervoor om de gebruikte licenties maandelijks te betalen. Dat stelt softwarebedrijf Afas ERP Software aan de hand van de bedrijfsresultaten over het eerste halfjaar van 2010. Het bedrijf boekte 15 procent meer omzet en winst dan in dezelfde periode een jaar eerder. De softwareleverancier hoopt die lijn het komende halfjaar door te trekken.

Het bedrijf noteerde over heel 2009 een omzetgroei van 20 procent tot bijna 44 miljoen euro. De nettowinst kwam uit op 10,5 miljoen euro.

De leverancier stelt dat het eerste halfjaar zich kenmerkte door het aantrekken van de investeringen in erp. In het tweede kwartaal kozen onder meer FWG CV (Functie Waardering Gezondheidszorg), Tricode Business Integrators, DWA installatie- en energieadvies en AAS Architecten voor de volledige erp-suite van de leverancier.

Het softwarebedrijf schrijft in een toelichting op de resultaten over de eerste zes maanden van 2010: 'Inmiddels werkt 25 procent van onze klanten met Afas Online. Het grote voordeel voor de klant is dat deze altijd met de laatste versie werkt, geen updates en patches hoeft te installeren, een automatische back-up heeft en recht geeft op online applicatiebeheer.'

Onderwijs en zorg

In 2010 richt de leverancier zich nadrukkelijk op de branches onderwijs en zorg. Tot nu toe kozen 27 scholen, met name in het primair en voortgezet onderwijs, voor de software van het Leusdense bedrijf. Het gaat bijvoorbeeld om Vivente (Zwolle), Parkstad Limburg, Almere College en Wartburg College. In de gehandicaptenzorg sloten onder andere Stichting Novo, Stichting Prisma en Vanboeijen een overeenkomst met de erp-leverancier.

Verhuureffect

Binnen het verdienmodel van het softwarebedrijf worden verhuurbedragen pas aan de omzet toegevoegd wanneer een termijn wordt gefactureerd. Zonder dit verhuureffect zou de groei 17 procent zijn, meldt het bedrijf.

Meer over

Licenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Afas implementeert eHRM bij Ymere

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zorg en SaaS bezorgen Afas 20 procent groei

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Afas regelt salarisstroken Meander-ziekenhuizen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Afas past implementatiemethode aan

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    ‘Unit4Agresso, Afas en Exact moeten niet klagen’

    Zorg
    ActueelOverheid

    Afas verwacht groot aandeel in zorgsector

    Eén reactie op “Afas: klant kiest massaal voor softwarehuur”

    1. Herco schreef:
      21 juli 2010 om 10:48

      En zie morgen de resultaten van Exact….de één groeit alsmaar jaar in jaar uit en de ander heeft voor het achtereenvolgende jaar een teruggang te melden.

      De één doet duidelijk iets beter dan de ander: 1) nl. goed luisteren naar wat de klanten willen en 2) billijke prijzen vragen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs