Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Citrix voegt CloudStack toe aan Apache

04 april 2012 - 13:45ActueelCloud & InfrastructuurApache SoftwareCitrix
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Softwareleverancier Citrix voegt zijn open source cloud-oplossing CloudStack toe aan de Apache Software Foundation. Dit is een wereldwijde verzameling van open source-projecten. Citrix wil hiermee een bijdrage leveren aan een krachtig, hypervisor-onafhankelijk platform dat grote en kleinere klanten helpt om Amazon-achtige clouds te bouwen.

CloudStack neemt meer dan dertigduizend communityleden mee naar Apache, evenals duizenden gecertificeerde apps en honderden productie-clouds, samen goed voor ruim één miljard dollar cloud-omzet. Citrix gaat ook een commerciële versie van de ingediende Apache CloudStack-oplossing leveren, als onderdeel van zijn cloud-infrastructuur productportfolio.

De overgang naar het cloud-tijdperk wordt volgens Citrix voor een belangrijk deel gestimuleerd door open source-technologie, die eerst op grote schaal zijn dienst bewezen heeft in grote cloud-producties en vervolgens beschikbaar wordt gesteld aan grote en kleinere bedrijven door middel van cloud-licenties. De Apache Software Foundation loopt hierin voorop met succesvolle projecten als Hadoop, Hive en Cassandra, die in eerste instantie zijn ontwikkeld in grote clouds als Facebook en Yahoo en vervolgens breder beschikbaar werden gesteld onder een Apache-licentie.

Apache License 2.0

Citrix vindt dat dit een ideale methode is om leveranciers en ontwikkelaars samen te brengen om open source cloud-projecten op te starten en te ontwikkelen. Als eerste stap in deze strategie wordt Citrix CloudStack 3 geïntroduceerd onder de naam Apache License 2.0; de CloudStack.org-community wordt onderdeel van het Apache Incubator-programma. Citrix zal het project verder ondersteunen met een verhoogde investering in de ontwikkeling, technische ondersteuning en marketing van CloudStack.

CloudStack werkt samen met 2200 producten en diensten als onderdeel van het Citrix Ready Cloud Community-programma. Deze interoperabiliteit wordt verder uitgebreid door de toevoeging aan de Apache-organisatie.

Meer over

ApacheHypervisorOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix Cloudstack 3 maakt public clouds toegankelijk

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Citrix levert virtuele werkplekken Adelante

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs