Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Certificaat

De Nederlandsche Bank certificeert Rackspace

16 januari 2015 - 10:29ActueelCloud & InfrastructuurRackspace
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Nederlandse financiële instellingen kunnen vanaf heden gebruikmaken van de (cloud)diensten van Rackspace, dankzij een overeenstemming die De Nederlandsche Bank (DNB) heeft bereikt met Rackspace over het ‘right to examine’. Dit houdt in dat nu contractueel is vastgelegd dat DNB te allen tijde het recht heeft onderzoek uit te voeren naar Nederlandse financiële instanties die klant zijn bij Rackspace. Alle klanten van Rackspace die verantwoording moeten afleggen aan DNB kunnen een nieuw contract aanvragen waarin dit ‘right to examine’ is opgenomen.

Veel financiële instellingen willen gebruikmaken van de cloud maar tot voor kort mocht dat wettelijk niet, omdat DNB als toezichthouder geen garanties had dat het onderzoeken mocht uitvoeren bij de cloud service provider. In de afgelopen periode heeft DNB, mede namens de gezamenlijke internationale it-toezichthouder ITSG, contact gezocht met verschillende internationale cloud service providers om te onderzoeken of daar bindende afspraken over konden worden gemaakt. Rackspace is één van de partijen die nu gecertificeerd is en met wie Nederlandse, financiële instellingen nu zaken kunnen doen.

‘We zijn zeer verheugd dat De Nederlandsche Bank ons heeft gecertificeerd’, zegt Bert Stam, country manager van Rackspace Benelux. ‘Dat is namelijk niet alleen goed nieuws voor Rackspace en de financiële instellingen zelf, ook de eindgebruikers zullen hierdoor profiteren van de voordelen die cloud computing de banken en verzekeraars te bieden heeft. Door cloudaanbieders te certificeren heeft DNB een belangrijke hobbel weggenomen voor groei en innovatie in de financiële sector.’

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Euro
    ActueelCloud & Infrastructuur

    DNB: Banken mogen in de Amazon-cloud

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    DNB en Salesforce.com sluiten audit-akkoord

    Deal handen schudden overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amerikaanse investeerder Apollo koopt Rackspace

    2 reacties op “De Nederlandsche Bank certificeert Rackspace”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      16 januari 2015 om 15:15

      Toch fijn als je weet dat je financiële instelling door de DNB en MI6 gecontroleerd wordt. Dat is nog eens service.

      Login om te reageren
    2. Niet belangrijk schreef:
      19 januari 2015 om 14:28

      Het is mij totaal een raadsel waarom de DNB het in vredesnaam goedkeurt dat banken van een (buitenlandse) public cloud gebruik mogen maken.
      Zie bijvoorbeeld het voorval met de Chinese JSF datadiefstal waarvoor de Ameriakanen hun bondgenoten hadden gewaarschuwd. Had Nederland ook zo’n waarschuwing ontvangen???

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs