Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Onderwijs koploper in SaaS-gebruik

Studenten
04 januari 2018 - 15:22ActueelCloud & InfrastructuurComputer Plan
Suzanne Martens
Suzanne Martens

In de onderwijssector draait 41 procent van de gebruikte applicaties in de cloud. Daarmee ligt het gemiddelde SaaS-gebruik in deze sector veel hoger dan in andere branches. Daar ligt het percentage cloudapplicaties tussen de 10 en 19 procent. Daarbij heeft de overheid de minste applicaties in de cloud draaien.

Dit blijkt uit analyse van Computer Profile op basis van interviews met circa zesduizend Nederlandse commerciële en publieke bedrijfsvestigingen met vijftig of meer medewerkers.

De onderzoeker stelt dat het gebruik van cloud-toepassingen op meerdere manieren kan worden gemeten. Aan de ene kant door te kijken naar de penetratiegraad. Dat blijkt op dit moment 63 procent te zijn.

Penetratiegraad

Wanneer we kijken naar de penetratiegraad, constateert Computer Profile ook een groei. In 2013 gebruikte minder dan een derde van de Nederlandse organisaties één of meerdere cloudapplicaties. Twee jaar geleden was dat gegroeid tot bijna 50 procent. Eind 2017 kwam het percentage uit op 63 procent.

Ook hier is het onderwijs koploper: bijna alle bedrijfslocaties (93 procent) gebruiken een cloudoplossingen. Deze wordt gevolgd door overheids- en zorgsector. Zo scoren beide met 67 procent bovengemiddeld. De transportsector blijft het verst achter bij de rest: 45 procent gebruikt cloudtoepassingen.

Kantoor, hr en verticals

De grootste groep cloudapplicaties (24 procent) bestaat uit kantoorapplicaties. Een even groot deel komt op het conto van hr-toepassingen. De derde grootste groep met applicaties uit de cloud betreft de verzamelbak ‘vertical solutions’ (leerlingadministratiesystemen voor het onderwijs of oplossingen voor lokale overheden en zorgtoepassingen).

Microsoft is de meest genoemde leverancier van cloudoplossingen. Ongeveer een derde van de geïnterviewde locaties geeft aan dat men één of meerdere Microsoft-toepassingen gebruikt die in de cloud draaien. Office365 is daarbij de meest voorkomende Microsoft cloudoplossingen, maar ook Sharepoint en Exchange uit de cloud treffen we aan bij een grote gebruikersgroep.

Raet is de tweede meest genoemde vendor van cloudoplossingen. Het betreft dan vrijwel uitsluitend de hr-toepassingen. Voor Afas vormt personeelszaken ook het grootste deel, maar zien we daarnaast redelijk wat erp- en finance-oplossingen die in de cloud draaien. Voor ADP betreft het eveneens vrijwel uitsluitend hr-toepassingen uit de cloud.

Schoolmaster en Salesforce komen ongeveer net zo vaak voor als ADP. Hier betreft het dan respectievelijk branchespecifieke software voor het onderwijs en crm.

Meer over

SaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs