Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nokia en Dell scharen zich achter Sonic

13 mei 2020 - 08:39ActueelCloud & InfrastructuurDell
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Nokia verlengt zijn steun voor het Sonic-initiatief. Dat ontwikkelt een opensource-besturingssysteem gebaseerd op Linux dat zich specifiek op datacenters richt. Microsoft is de grote motor van de organisatie. Ook Dell kondigt aan dat het met Sonic aan de slag gaat.

Nokia zegt dat haar jarenlange ervaring bij het bouwen van ip-netwerken goed van pas komt bij het ontwikkelen van een systeem voor datacenters met hoge capaciteit. Het bedrijf schaart zich dan ook opnieuw bij het Sonic-ecosysteem (Software for Open Networking in the Cloud). 

‘Het Sonic-initiatief vertegenwoordigt weer een andere dimensie van onze samenwerking met Microsoft, en is in overeenstemming met onze toewijding aan klanten die de grootste en meest geavanceerde datacenterinfrastructuren bouwen’, zegt Sri Reddy, topman bij Nokia. ‘We brengen graag onze ervaring in om de meest robuuste en capabele Sonic-implementatie te leveren.’

Dell Technologies kondigt op zijn beurt Enterprise Sonic Distribution aan, die Sonic integreert in zijn Dell EMC PowerSwitch Open Networking-hardware. Het gaat om een commercieel ondersteunde versie van Sonic die door ondernemingen is te gebruiken.

‘Onze klanten worstelen om hun netwerken te onderhouden en te schalen, terwijl een hybride cloud-benadering essentieel is voor hun succes’, zegt Tom Burns van Dell. ‘Door switch-software op te splitsen in meerdere componenten in containers, bieden wij ondernemingen de middelen om het beheer van massieve en complexe netwerken drastisch te vereenvoudigen en de beschikbaarheid in een cloudmodel te verhogen.’

Sonic werd aanvankelijk ontwikkeld door Microsoft voor Azure-cloud, maar is ondertussen opensource gemaakt. De software is beschikbaar op GitHub. Het draait op switches en asics van meerdere bedrijven. Ook onder meer Facebook, Juniper, Broadcom, Tencent, Alibaba en Cisco zijn bij het project betrokken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Is SONiC de heilige graal voor disaggregatie?

    Router netwerk kabels
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Juniper ondersteunt SONiC-platform

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia heeft zijn eerste private 5G-netwerk gereed

    GSM-mast antenne GSM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia noteert 5G-snelheidsrecord

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs