Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM waarschuwt voor ‘Frankenstein in de cloud’

29 oktober 2021 - 08:06ActueelCloud & InfrastructuurIBM
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Grote Nederlandse ondernemingen vinden het lastig meerdere clouds te koppelen aan hun bestaande netwerk. Om dit toch te realiseren, gaan organisaties onderdelen houtje-touwtje verbinden.

Dit blijkt uit een wereldwijd onderzoek van IBM onder bedrijven met meer dan vijfhonderd miljoen dollar omzet. Ook Nederlandse directeuren werkten hieraan mee.

IBM waarschuwt voor het ‘hapsnap’ aan elkaar knopen van onderdelen zoals thans veel gebeurt. Dit resulteert in systemen vol complexiteit en geassembleerde onderdelen. IBM’ers spreken van het ‘Frankencloud-model’, omdat het netwerk als het monster van Frankenstein is samengesteld. 

Verder komt uit het onderzoek naar voren dat het gemiddelde beveiligingsteam 25 tot 49 tools gebruikt van maximaal tien verschillende leveranciers. Dit gegeven creëert blinde vlekken. Volgens IBM is het daarom niet verstandig om beveiligingssystemen zelf samen te stellen. De security van een bedrijf moet worden ontworpen met één controlepunt. Dat biedt een holistisch beeld van bedreigingen en vermindert de complexiteit.

Security blijft een heet hangijzer. Twee op de drie Nederlandse respondenten geeft aan dat beveiligingsproblemen een belangrijk obstakel blijven vormen voor het verbeteren van hun bedrijfsprestaties. Desondanks behoort bij 44 procent security niet tot de voornaamste investeringen.

Sterk gedaald is het percentage Nederlandse directeuren dat zegt alleen gebruik te maken van de private of publieke cloud. In 2019 was dit 42 procent, nu 1 procent. De overgang naar multi-cloud en hybride cloud is vrijwel totaal. Zorgen over vendor lock-in, beveiliging, compliance en interoperabiliteit worden het vaakst genoemd.

Meer over

Compliance

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    IBM vindt weg omhoog

    ActueelSecurity & Awareness

    IBM laat oog vallen op it-beveiliger Reaqta

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs