Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft doneert 400 miljoen aan ‘Oekraïense cloud’

04 november 2022 - 11:01ActueelCloud & InfrastructuurAmazonAppleCiscoGoogleMicrosoftSalesforceStarlink
William Visterin
William Visterin

De Oekraïense overheid zal ook volgend jaar gratis zijn digitale infrastructuur in de Microsoft Cloud kunnen huisvesten, zo bevestigt Microsoft officieel. De totale steun van Microsoft aan Oekraïne zou hiermee al vierhonderd miljoen dollar uitmaken. Het is onderdeel van een brede digitale alliantie.

In een blogpost zegt Microsoft-president Brad Smith dat de technische ondersteuning ook in 2023 beschikbaar zal blijven voor het land. De kosten daarvoor kunnen oplopen tot honderd miljoen dollar voor dat jaar. Dat brengt de totaalsom voor de kosten van Microsofts financiële steun voor Oekraïne op meer dan vierhonderd miljoen dollar, en dat voor alle diensten (waaronder rond it-beveiliging) en het gebruik van de cloudsystemen.

Het ging overigens om meer dan een blogpost. Smith verscheen met Mykhailo Fedorov, vicepremier en minister van digitale transformatie van Oekraïne, tijdens een gezamenlijke persconferentie op de jaarlijkse Web Summit in Lissabon om de voortdurende steun aan te kondigen.

Microsoft is een van de technologiebedrijven die Oekraïne hebben ondersteund sinds de invasie van Rusland in februari begon. Rusland heeft duidelijk gemaakt de infrastructuur van Oekraïne aan te vallen, inclusief it-infrastructuur. Het land voerde en voert ook een cyberoorlog tegen zijn buurland.

Digitale alliantie

De hulp aan Oekraïne van technologiebedrijven van buitenaf heeft betrekking op talloze sectoren. Microsoft en ook een bedrijf als Google (Alphabet) hebben de uit Rusland afkomstige desinformatie aangepakt door staatsmedia in het land, zoals Sputnik en RT, te blokkeren.

Bedrijven als Amazon, Apple, Cisco en Salesforce doneerden op hun beurt miljoenen dollars aan technische of humanitaire steun, en Starlink van SpaceX heeft – met hulp van de Amerikaanse regering – breedbandsatellietdiensten beschikbaar gehouden.

‘De voortdurende verdediging van Oekraïne hangt deels af van een kritische digitale alliantie van landen, bedrijven en non-profitorganisaties’, schrijft Smith. ‘Door digitale infrastructuur te verspreiden in de publieke cloud hebben Microsoft en andere de kritische Oekraïense diensten ondersteund via datacenters in heel Europa.’

Meer over

DienstenSalesforce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Cyberoorlog: Oekraïne houdt hulp hackers liever stil

    Cloud & Infrastructuur

    Oorlog in Oekraïne verandert dreigingslandschap

    Cloud & Infrastructuur

    Cyberoorlog: Starlink cruciaal voor verwoest Oekraïne

    Cloud & Infrastructuur

    Ict-bedrijven schieten Oekraïners te hulp

    Microsoft cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft neemt belang in Londense aandelenbeurs

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs