Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Stortvloed van kapitaal komt op startups af

29 december 2021 - 09:36ActueelFinanciële dienstverleningBunqMessagebirdMolliePicnicSendCloudWall Street Journal
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De waarderingen van veelbelovende startups gaan met sprongen omhoog. Alleen al in Amerika ligt volgens de Wall Street Journal 900 miljard dollar klaar voor investeringen in starters. Ook Nederlandse startups gaan hiervan profiteren.

Honderden financiële vehikels (zogeheten spacs: special purpose acquisition company.) die uitsluitend zijn opgericht om startups over te nemen en die naar de beurs te brengen, hebben zo’n 160 miljard dollar ‘op zak’.

Durfkapitaal-firma’s hebben 440 miljard dollar liggen. Op groei gerichte privé-investeerders kunnen zo’n 310 miljard dollar uitgeven, aldus Preqin, een Brits bedrijf dat data verzamelt over durfkapitaal en privévermogen.

Nederlandse starters kunnen dus hun borst natmaken voor 2022. Een stortvloed aan geld komt in 2022 richting deze jonge bedrijven. Nederlandse startups haalden dit jaar al een recordbedrag van vijf miljard euro op, zo blijkt uit voorlopige cijfers van Golden Egg Check. Vergeleken met 2020 toen de teller op 1,7 miljard euro uitkwam, was dit een enorme sprong. In 2018 was dit nog maar 750 miljoen euro. Mollie (fintech), Messagebird (communicatie), Picnic (online supermarkt) waren de koplopers met elk meer dan zeshonderd miljoen euro vers kapitaal.

Het cloud-bankingplatform Mambu, online bank Bunq, NewAmsterdam Pharma, Sendcloud (logistiek en supply chain), VanMoof (fietsen), Otrium (modeplatform) en Lumicks (biotech) maakten de top tien compleet.

België

Ook in België gaat het crescendo. Volgens De Tijd staken investeerders dit jaar 1,4 miljard euro in jonge, snelgroeiende Belgische bedrijven; 40 procent meer dan in 2020. Nooit eerder werd zo’n hoog bedrag gehaald. Het was het vijfde record op rij. Collibra (data intelligence), met vestigingen in Brussel en New York, was met afstand de koploper. Het bedrijf van Felix van de Maele haalde 216 miljoen euro op. De laatste kapitaalronde bracht de waardering van dit niet-beursgenoteerde techbedrijf op 4,6 miljard euro.

Fintech-scaleup IbanFirst, de enige online dienstverlener die gepersonaliseerde Iban’s in vijfentwintig verschillende valuta levert, sleepte honderdvijftigmiljoen euro binnen. Het kapitaal van Efficy, leverancier van crm-software, werd met tachtig miljoen euro versterkt.

Meer over

DienstenStartersStartups

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Bunq ontvangt 193 miljoen euro ‘beginfinanciering’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Forse investering Bill Gates in moderne SRV-man Picnic

    Amerikaanse vlag
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Amerikanen slaan toe in tweede kwartaal 2021

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Betalingsverwerker Mollie haalt 665 miljoen euro op

    Investering dollar groei
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Messagebird haalt 1 miljard op en koopt Sparkpost

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Sendcloud haalt ruim 12 miljoen euro op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs