Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft overweegt kerncentrales bij datacenters

Microsoft cloud
27 september 2023 - 08:02ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Microsoft lijkt kernenergie toe te willen passen voor de stroomvoorziening van zijn datacenters. Het Duitse vakblad Heise is er achter gekomen dat Microsoft op de website een vacature heeft voor een 'Principal Program Manager Nuclear Technology’.

De door Microsoft gezochte specialist moet technisch beoordelen of bij de datacenters voor clouddiensten en artificiële intelligentie kleine modulaire reactoren of microreactoren zijn te plaatsen worden geplaatst. Ook moet deze functionaris hiervoor een strategie en een roadmap ontwikkelen.

De toekomstige programmamanager krijgt een uitgebreid takenpakket. De persoon moet alle lopende onderzoeksprojecten op gebied van kernenergie in kaart brengen en de haalbaarheid ervan identificeren. Ook moet hij of zij onderhandelen met potentiële leveranciers en strategische langetermijnrelaties met leveranciers opbouwen.

De interesse van Microsoft voor kernenergie komt niet uit de lucht vallen. ‘s Werelds grootste it-onderneming geeft daarmee gehoor aan de oproep van Bill Gates deze optie serieus te onderzoeken. De medeoprichter van Microsoft ziet mini-kerncentrales als een mogelijkheid om de klimaatverandering tegen te gaan en tegelijk meer elektriciteit op te wekken.

Klimaatcrisis

Gates richtte in 2015 The Breakthrough Energy Coalition op, een initiatief gericht op versnelde innovatie van duurzame energie en andere technologie om de klimaatcrisis te beteugelen. Deze coalitie investeert in startups die nieuwe concepten zoals minikerncentrales proberen te vercommercialiseren. Deze centrales zijn veel kleiner dan conventionele centrales. Ze hebben een elektrisch vermogen tot 300 MW.

Samen met een groep Amerikaanse miljardairs heeft Gates geld gestoken in Terra Power, een bedrijf dat dit soort kerncentrales wil ontwikkelen. Nog kleiner dan deze minikerncentrales zijn de microreactoren met een vermogen van minder dan 20 MW. De Amerikaanse regering laat daar onderzoek naar doen. Deze microreactoren kunnen de noodstroomvoorziening verduurzamen. NorthC in Groningen gebruikt als eerste datacenter hiervoor waterstof. Maar ook kernenergie is een optie.

Vooral voor het verwerken van ai-taken is veel stroom nodig. In Nederland komt nagenoeg alle energieverbruik van datacenters al uit groene bronnen. Een klein deel komt van wind en zon. Ongeveer veertig procent van de datacenters slaat restwarmte op of hergebruikt die.

Meer over

Artificial intelligenceStartups

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Overheid

    Gov.nl is in twee à drie jaar terug te verdienen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse drone-industrie krijgt forse impuls

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs