Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Universiteit Groningen patcht webmailsoftware

18 september 2009 - 16:11ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoftRUGSun
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Als alles goed gaat, zijn de problemen met webmail van studenten en medewerkers aan de Rijksuniversiteit Groningen komend weekeinde voorbij. Het Centrum voor Informatietechnologie van de Groningse universiteit installeert een patch die de Java Communications Suite van Sun Microsystems ook beschikbaar maakt in Internet Explorer 8 van Microsoft. Het betreft overigens een testpatch, die vandaag door Sun werd vrijgegeven.

De patch moet een einde maken aan de problemen die gebruikers ervaren met Java Communications Suite van Sun Microsystems als zij Internet Explorer 8 van Microsoft gebruiken. Tot nu toe kan de e-mailsoftware in IE8 geen e-mails printen, bestanden uploaden als bijlage en e-mailfilters aanmaken. De patch stond aanvankelijk gepland voor eind augustus, maar werd toen nog niet door Sun Microsystems vrijgegeven.

Technisch directeur Hayco Wind van het Centrum voor Informatietechnologie van de Groningse Universiteit hoopt dat de testpatch dit weekeinde alle problemen verhelpt. Komende dinsdag wil hij pas vertellen of de patch werkt. 'Ik heb al eerder meegemaakt dat het lijkt alsof of alles in orde is op de eerste dag na een update, vraag het mij op dinsdag maar.'

Alternatieve browsers

De problemen ontstonden toen Microsoft gebruikers van Internet Explorer ging upgraden naar de nieuwste browserversie Internet Explorer 8. Op veel pc's die studenten thuis gebruiken is dit nu de standaard browser. Alternatieve browsers als Chrome (Google), Firefox (Mozilla) en Safari (Apple) geven geen problemen.

De tegenslag heeft geen bres geslagen in het enthousiasme van Wind voor de Java Communications Suite van Sun Microsystems. 'Het blijft een mooi product. De webinterface is uitgerust met een Ajax-client met veel functionaliteit. Zo kun je mailtjes verslepen. Daarin gaat dit product veel verder dan andere webclients'.

Mooier product

De universiteit wordt bijgestaan in het oplossen van de problemen door Sun-partner ZX Factory uit Ede. Over de problemen die ontstonden met Internet Explorer 8 hebben beide partijen nauw contact onderhouden met de supportafdeling van Sun Microsystems in Amerika.

De felle kritiek die een studente Kunsten, Cultuur & Media Elisabeth Oosterling deze week in een bijdrage in de Groningse universiteitskrant UK ventileerde kan Wind wel begrijpen. 'Het laden van de client verliep erg traag. Die tijd hebben wij inmiddels gehalveerd. Uit tests van mijn medewerkers thuis komen nu resultaten tussen twintig en veertig seconden. Maar dan heb je ook wel een veel mooier product', vergoelijkt Wind.

Meer over

BrowsersECMInternet ExplorerJavaPatches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    student vrouw leren laptop computer
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Webmail universiteit Groningen hapert in IE8

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bèta van IE8 krijgt ook spoed-patch

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Testers hekelen te snelle introductie IE8

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IE8 bèta 2 komt met ‘bijsluiter’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft waarschuwt voor IE8

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    RUG scherpt procedures aan na e-mail-debacle

    4 reacties op “Universiteit Groningen patcht webmailsoftware”

    1. Bert schreef:
      19 september 2009 om 15:13

      Zeer interessant nieuwsbericht (voor 0,3 % van de bezoekers van deze website). Misschien meer iets voor de interne Nestor van de RUG?

      Login om te reageren
    2. johan schreef:
      20 september 2009 om 14:58

      komkommertijd, jongens?

      Login om te reageren
    3. Joost schreef:
      20 september 2009 om 20:03

      Wel een “leuke” foto… dat is policy zeker, slappe verhaaltjes opleuken met fotomodellen?

      Login om te reageren
    4. Mathieu schreef:
      21 september 2009 om 13:32

      En inmiddels ligt vandaag de gehele mailvoorziening eruit….. goed begin van een nieuw academisch jaar.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs