Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Deal handen schudden overname

HPE koopt SGI voor 247 miljoen euro

12 augustus 2016 - 08:19ActueelData & AIHPESGI
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Hewlett Packard Enterprise (HPE) neemt dataspecialist SGI over. HPE betaalt 275 miljoen dollar voor de overname. Dat komt omgerekend neer op zo’n 247 miljoen euro. De overname wordt naar verwachting in het eerste kwartaal van het fiscale jaar in 2017 afgerond. Autoriteiten moeten de overname nog wel goedkeuren.

SGI levert diensten op gebied van high-performance computing (HPC) en big data analyse. Het richt zich op de wetenschappelijke-, technische- en overheidsmarkt. De partijen menen dat de portfolio’s complementair aan elkaar zijn. Met de overname wil HPE zijn marktpositie op het gebied van big data analyse verbeteren. Daarnaast wil het zijn aanwezigheid op de overheids- en wetenschapsmarkt versterken. 

SGI

SGI staat voor Silicon Graphics International. Het  bedrijf werd in 1980 opgericht door voormalig Stanford University-docent Jim Clark en een groep Stanford alumini’s. Het bedrijf droeg toen de naam Silicon Graphics Inc.

Het bedrijf maakte naam met de ontwikkeling en productie van 3D grafische werkstations. In 2009 stond de onderneming echter op het punt om te vallen (chapter 11-procedure) maar werd op tijd gered door Rackabble Systems dat de aandelen overnam. Clark was toe al weg en had inmiddels naam gemaakt als medeoprichter van Netscape, dat inmiddels geen rol meer in de it-business speelt.

SGI heeft ongeveer elfhonderd werknemers in dienst, verspreid over 27 kantoren wereldwijd. Het behaalde in 2016 een omzet van 533 miljoen dollar (478 miljoen euro). 

Meer over

Business IntelligenceOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Deal handen schudden overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Micro Focus neemt onderdelen HPE over

    Eén reactie op “HPE koopt SGI voor 247 miljoen euro”

    1. Frans van Kampenhout schreef:
      12 augustus 2016 om 16:32

      http://www.computerhistory.org/revolution/computer-graphics-music-and-art/15/219

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs