Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ICT-wedstrijd Waterlinie telt 26 inzendingen

24 augustus 2011 - 14:263 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

Er zijn in totaal 26 inzendingen gedaan voor de ict-wedstrijd van de Nieuwe Hollandse Waterlinie. De ideeën worden nu bekeken door een beoordelingscommissie en deelnemers krijgen op vrijdag 2 september 2011 bericht of ze door zijn of niet. De vijf deelnemers die doorgaan, presenteren aan een vakjury op 26 september 2011 in drie minuten hun idee. De winnaar mag zijn of haar idee met een budget van twintigduizend euro gaan realiseren.

Onder de inzendingen zijn vooral veel games en websites. Patrick Laenen van Vellekoop & Meesters is ict-verantwoordelijke bij het projectbureau en begeleidt het project. 'Deelnemers moesten in twee tot vier A4'tjes hun een idee samenvatten. Het opvallende was dat we op de laatste dag van inschrijving ongeveer de helft van de ideeën binnenkregen.' Het projectbureau Nieuwe Hollandse Waterlinie, waarvan Laenen deel uitmaakt, heeft behalve het aanschrijven van de media ook gekozen om actief studieverenigingen en innovatieplatformen op te zoeken.

Onder de inzenders zijn mensen die in het gebied van de Waterlinie werkzaam zijn, maar ook die al bij de Waterlinie betrokken zijn. Patrick Laenen: 'Er zitten professionele bedrijven tussen, maar ook jonge starters die een poging wagen. Het is een mengeling van diverse leeftijden en ideeën. De meeste ideeën zijn die om digitale informatie beter naar het publiek te krijgen en om de Waterlinie op een digitale manier beleven. Als we straks vijf deelnemers over hebben, dan gaan zij hun ideeën in drie minuten pitchen voor een vakjury die bestaat uit mensen die ervaring hebben in informatiemanagement, ondernemen of marketing.'

Fort aan de Klop

Dat alles gebeurt 26 september 2011 tijdens de fortenmaand op Fort aan de Klop. De winnaar ontvangt geen twintigduizend euro cash, maar wint de opdracht om het idee te verwezenlijken tot een waardig product. Een opdracht ter waarde van twintigduizend euro. Er hangt echter ook een deadline aan vast. De ict-tool dient uiterlijk april 2012 inzetbaar te zijn.

Nieuwe functie verdedigingslinie

Projectbureau Nieuwe Hollandse Waterlinie is een programmaorganisatie die de Nieuwe Hollandse Waterlinie bij de Biesbosch als cultureel erfgoed wil behouden. Die waterlinie bestaat uit forten en kastelen zoals het Muiderslot, maar ook delen die in Nederland onder water kwamen te staan als verdediging tegen invallen van buitenaf. Inmiddels is het geen verdedigingslinie meer, maar draagt de 85 kilometer lange beschermkraag vooral bij aan cultuurhistorische geschiedenis, toerisme en natuur.

De verdedigingsfunctie van de linie ging verloren door de ontwikkeling van aanvalstechnieken en technologieën, maar desondanks zoekt het projectbureau toch een ict'er om te helpen met een goed plan. Laenen: 'De toepassingen moeten bijdragen aan de beleving van de waterlinie door zowel het nationale als internationale publiek. Het idee erachter is dat het publiek meer gevoel krijgt bij de waterlinie en ook meer wil gaan doen in dat gebied. Het gaat per slot van rekening om een stuk nationale trots, cultuurhistorisch erfgoed en mooie stukken natuur. Ik denk dat zowel de Nieuwe Hollandse Waterlinie als de deelnemers daar baat bij hebben.'

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Hollandse Waterlinie zoekt beste ICT-plan

    Award
    ActueelCarrière

    Capgemini zoekt ‘super techies’ voor TV-show

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Je moet niet te veel in jargon praten, hè?’

    Award
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Het Inventief wint ICT-prijsvraag Waterlinie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs