Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Java Sun Microsystems

Java-community verdeeld over toekomst

18 november 2011 - 10:18ActueelCloud & InfrastructuurFinalistOracleSun
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Iets meer dan de helft (54 procent) van de Java-ontwikkelaars antwoordt positief op de vraag of zij sinds de overname van Sun Microsystems door Oracle meer vertrouwen hebben in de ontwikkeling van Java. Dat blijkt uit een rondgang van ict-dienstverlener Finalist tijdens J-Fall 2011, een jaarlijks evenement voor kennisdeling onder Java-ontwikkelaars in Nederland, dat begin november plaatsvond.

De beurs werd bezocht door meer dan duizend Java-ontwikkelaars, waarvan er 115 deelnamen aan de survey. Finalist, dat zelf veertig Java-specialisten in dienst heeft, ontwikkelde voor het evenement een mobiele website waar de deelnemers een survey konden invullen over de toekomst van Java. Java blijft volgens een ruime meerderheid (70 procent) de belangrijkste programmeertaal de komende vijf jaar, op ruime achterstand gevolgd door Scala (10 procent) en Javascript/Coffeescript (5 procent). Uit het survey bleek eveneens dat driekwart (75 procent) van de respondenten het besturingsssysteem Google Android verkiest boven Apple iOS.

Java is nog steeds het belangrijkste platform voor solide back-end systemen, zo concludeert Okke van ‘t Verlaat, technisch directeur bij Finalist. 'In een complex ict-landschap biedt Java voordelen als het gaat om integratie en berichtuitwisseling. De programmeertaal zelf echter wordt op haar eigen platform op dit moment voorbijgestreefd door nieuwe initiatieven zoals Scala en Clojure. Finalist juicht deze ontwikkeling toe omdat dit het vastroesten van het Java-platform voorkomt.'

NoSQL

Over het gebruik van niet-relationele databases voor de opslag van gegevens, de zogenoemde NoSQL-databases, lopen de meningen uiteen. De helft van de respondenten meent dat dit de toekomst wordt voor dataopslag. Een even zo groot deel is nog niet overtuigd van het relatief nieuwe principe. ' De respondenten weerspiegelen daarmee de omkeer van Oracle, dat eerst niets zag in NoSQL, maar hier nu toch producten voor ontwikkelt', zegt Okke van ‘t Verlaat. 'Het inzetten van NoSQL kan it-oplossingen drastisch versimpelen. Tevens sluit het goed aan bij de huidige trend om meer en meer gebruik te maken van cloud computing.'

Oracle lijkt overigens serieus werk te maken van het ontwikkelingsplatform Java, dat afkomstig is van het overgenomen Sun. Zo werd afgelopen juli 2011 na vijf jaar een nieuwe update aangekondigd: Java Standard Edition 7.

Meer over

BesturingssystemenJavaOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oracle introduceert Java SDK 8 in 2013

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Oracle geeft gas met Java

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Red Hat levert Java EE6 via PaaS met OpenShift

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oracle introduceert Java SE 7

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oracle introduceert Java 7

    Java Sun Microsystems
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Red Hat: ‘Java is in goede handen bij Oracle’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs