Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dassault maakt 3D-software voor tests

24 november 2011 - 11:01ActueelInnovatie & TransformatieDassault Systèmes
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

3D en product lifecylce management (plm) softwareleverancier Dassault Systèmes heeft een platform ontwikkeld waarin het mogelijk wordt om producten virtueel te testen op een manier waarop ze ook in de realiteit zouden reageren. Hierbij kunnen artikelen in 3D worden bekeken en rondgedraaid. Ook kan er gekeken worden of bijvoorbeeld een vliegtuig echt zal opstijgen als hij op een bepaalde manier gebouwd is.

Met deze zogenoemde V6-software kunnen bijvoorbeeld autofabrikanten de auto eerst grondig virtueel testen, voordat deze in ontwikkeling gaat. Hiermee kan een hoop geld bespaard worden, zegt Dassault Systèmes-ceo Bernard Charlès.

Ceo Bernard Charlès vindt dat zijn bedrijf geen softwareleverancier genoemd zou moeten worden, omdat ze vooral bezig zijn met wetenschap. Charlès: 'We maken alles zo levensecht mogelijk. Toen we met plm-software begonnen, hadden we nooit gedroomd dat dit zo groots zou worden. Je kunt het zo gek niet bedenken of je kunt het nu virtueel maken en vooraf bekijken hoe je dit het beste produceert.'

V6-software maakt het mogelijk om menselijke cellen te simuleren, waardoor tests met medicijnen virtueel mogelijk worden. Dassault Systèmes wil zich dan ook gaan richten op de pharmaceutische industrie, omdat V6 het mogelijk maakt recepten voor medicijnen te testen. Charlès: 'Denk ook aan studenten, die een fysiek aanwezig lab willen gebruiken dat al gereserveerd is. Ze kunnen op de computer in een virtuele kloon van datzelfde laboratorium gaan en op dezelfde manier proefjes doen. Uit tests blijkt zelfs dat ze meer leren in een virtueel lab.'

BYOD

Charlès hoopt verder dat burgers ook meer gaan innoveren, want het is in grote bedrijven soms moeilijk om dit voor elkaar te krijgen. 'Ik verwacht dat over vijf jaar de meeste innovatie vanuit de burgers komt. Er wordt sowieso al meer gedacht aan de gebruiker in de ontwikkeling van producten, denk hierbij ook aan Bring Your Own Device. En straks als meer mensen 3D printen, dan kan ik me zo voorstellen dat er thuis een plastic dingetje afbreekt van een apparaat en je daarvoor gewoon even een nieuwe print.'

Meer over

Testing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dassault Systèmes gaat naar de Cloud

    Handen schudden
    ActueelGovernance & Privacy

    Dassault koopt Enginuity voor uitbreiding PLM

    ActueelSoftware & Development

    Dassault gaat mijnen in na aankoop Gemcom

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Dassault Systèmes neemt Netvibes over

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs