Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Open source pakket A-Select start door als Asimba

16 februari 2012 - 09:51ActueelSoftware & DevelopmentAsimbaCozmanovaMagic Hands BV
Rik Sanders
Rik Sanders

De softwarebedrijven Cozmanova uit Zwolle en Magic Choice uit Saasveld maken onder de naam Asimba een doorstart met het open source pakket OpenASelect. Met Asimba kunnen access management oplossingen worden gebouwd. De oorspronkelijke ontwikkelaar Alfa & Ariss stopte na de overname door Vasco met het open source project. De nieuwe initiatiefnemers hebben inmiddels een sms-authenticatie als standaardfunctionaliteit aan Asimba toegevoegd.

A-Select bestaat sinds 2004 als open source tool voor identity en access management. Het wordt met name bij overheidsprojecten ingezet. Omdat Cozmanova en Magic Choice betrokken zijn bij meerdere OpenASelect-projecten, hebben zij de source code en binary distributies beschikbaar gemaakt via hun websites. De bestanden van deze downloads zijn kopieën van de bestanden die beschikbaar zijn gesteld door Alfa & Ariss. Onder de naam Asimba zetten zij dit open source project voort.

Modulair

Asimba levert een modulaire architectuur die verschillende methoden om iemands identiteit vast te stellen (authenticatie) ondersteunt. Omdat het systeem modulair is opgebouwd, kunnen authenticatiemodules worden toegevoegd, zonder de achterliggende applicaties te beïnvloeden.

Asimba ondersteunt onder andere Saml, A-Select en OpenID. Authenticatie en autorisatie worden gerealiseerd op basis van A-Select, Saml SP, Radius en Ldap. Het open source karakter biedt volgens de twee bedrijven bij uitstek mogelijkheden om protocollen als Saml en A-Select te integreren in andere it-componenten binnen een organisatie. Een voorbeeld is DigiD, dat op deze manier gebaseerd is op het A-Select-protocol.

A-Select

De software is gebaseerd op A-Select, de applicatie die in 2002 door Alfa & Ariss, een Nederlandse leverancier van identiteits- en toegangsbeheersoftware, is gebouwd. Alfa & Ariss heeft dit pakket in een later stadium als open source beschikbaar gesteld. In 2011 nam Vasco Alfa & Ariss overgenomen en sinds de tweede helft van 2011 was OpenASelect als open source project niet meer beschikbaar. De OpenASelect.org-website kwam in de onderhoudsstatus terecht, waardoor de source code of de binary distributie van de 'OpenASelect'-applicatie niet meer kon worden gedownload.

Meer over

AuthenticatieOpensourceOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Eén reactie op “Open source pakket A-Select start door als Asimba”

    1. Martin schreef:
      17 februari 2012 om 12:43

      Erg goed initiatief en kan me voorstellen dat aselect nog op tal van plekken binnen overheid wordt gebruikt, met de open source gedachte in het achterhoofd.
      Dit zorgt ervoor dat die setting niet verdwijnt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Kort: Zweeds Vitec koopt Autonet, Plate ruimt AWS in voor Info Support (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Microsoft 420 miljard minder waard

    Software & Development

    Kort: Jaarcijfers SAP, ServiceNow en IBM, samenwerking DNA Services en Qargo (en meer)

    Software & Development

    Wat Python en Tadej Pogacar met elkaar gemeen hebben

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Software & Development

    300 miljoen voor inbouw ai-agenten in hotelsoftware Mews

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs