Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

FIFA en KNVB voeren doellijntechnologie in

06 juli 2012 - 12:57ActueelCloud & InfrastructuurFraunhofer InstitutSony Mobile
Rik Sanders
Rik Sanders

De internationale voetbalbond Fifa is overstag en voert definitief doellijnbewakingstechnologie in. Er liep al een testtraject met twee systemen: Goalref en Hawk-Eye. Beide systemen worden door de Fifa tijdens het aanstaande WK voor clubteams in Japan in december 2012 gebruikt. Later volgt waarschijnlijk de keuze voor één systeem. Ook de Nederlandse voetbalbond KNVB wil het elektronisch hulpmiddel gaan toepassen.

De Fifa onderzocht de mogelijkheden voor doellijntechnologie naar aanleiding van de aanzwellende kritiek dat er regelmatig in wedstrijden doelpunten onterecht worden afgekeurd, omdat de bal niet over de lijn zou zijn gegaan. Op het afgelopen EK gebeurde dit bijvoorbeeld ook weer: Oekraïne werd in de wedstrijd tegen Engeland geen doelpunt toegekend terwijl de bal de lijn was gepasseerd. Op een vergadering van 5 juli jongstleden is besloten om de technologische hulpmiddelen definitief te gaan gebruiken.

Twee systemen

Het Duitse Fraunhofer Institut für Integrierte Schaltungen (ISS) en zijn Deense partner Select hebben het Goalref-systeem ontwikkeld. Dit systeem bestaat uit een zwak magnetisch veld rondom een doel en een speciaal geprepareerde voetbal met radiocommunicatietechnologie. Zodra de bal de doellijn is gepasseerd verandert het magnetisch veld en krijgt de scheidsrechter via versleutelde radiosignalen in zijn oortelefoontje te horen dat het een doelpunt is.

Het andere systeem Hawk-Eye is al in gebruik in de sportwereld en vooral van bekend van cricket, hockey en tennis. Dit computerbewakingssysteem gebruikt optische herkenning met behulp van zes camera's rond het doel. Het werd in 2001 ontwikkeld door Paul Hawkins van Roke Manor Research Limited, een dochteronderneming van Siemens. De technologie werd later ondergebracht in een eigen onderneming, Hawk-Eye Innovations, dat een joint venture met de televisieproductiemaatschappij Sunset + Vine aanging. In maart 2011 kocht Sony Corporation het bedrijf.

Knvb

De Nederlandse voetbalbond Knvb is blij met de beslissing van de Fifa. Op korte termijn nodigt de bond de ontwikkelaars van Hawk-Eye en GoalRef uit voor een uitgebreide toelichting en presentatie van beide systemen in het bijzijn van een vertegenwoordiging van de clubs. Vervolgens werkt de Knvb de mogelijke opties nader uit. De doellijntechnologie zal echter niet met ingang van het nieuwe seizoen 2012/'13 worden ingevoerd.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    FIFA test systeem doellijnbewaking Fraunhofer

    ActueelData & AI

    KNVB start proef met doellijnbewaking

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs