Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Turkse en Amerikaanse it-bedrijven kiezen Den Haag

27 februari 2019 - 08:49ActueelCloud & Infrastructuur
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Twee internationale ict-bedrijven openen een Europese hoofdvestiging openen in Den Haag. Het gaat om Testinium en Kumbaya. Testinium is een Turkse ict-dienstverlener die een tool biedt om apps automatisch te testen. Kumbaya uit de Verenigde Staten ontwikkelt en implementeert internet of things (IoT)-oplossingen om armoede te bestrijden. Dat kondigen de partijen aan tijdens het Mobile World Congress (MWC), de beurs die in Barcelona plaatsvindt van 25 tot en met 28 februari 2019.

Testinium is opgericht in 2009 en heeft een tool ontwikkeld voor het automatisch testen van web- en mobiele apps. De organisatie heeft ruim tweehonderd testprofessionals in dienst, verspreid over diverse kantoren in het Verenigd Koninkrijk, Nederland en de Verenigde Staten. Daarnaast beschikt het over twee onderzoeks- en ontwikkelcentra in Istanbul.

De opening van een Europees hoofdkantoor in Den Haag past binnen de wereldwijde expansiestrategie. Vanuit de Haagse locatie wil Testinium zijn Europese klanten bedienen. Het richt zich op mkb-organisaties die actief zijn in de financiële of verzekeringssector of in de e-commerce.

In het eerste jaar moeten twintig medewerkers worden aangetrokken. Dit moet in het tweede jaar groeien tot tachtig medewerkers. Daarnaast zijn er plannen om de onderzoeks- en ontwikkelingscentra van Istanbul naar Den Haag te verhuizen.

Het Turkse bedrijf koos voor Nederland vanwege de cultuur en de vraag naar ict’ers. Het koos voor Den Haag vanwege de geografische ligging en de faciliteiten. Dat gebeurde in samenwerking met The Hague Business Agency (THBA) en de Netherlands Foreign Investment Agency (NFIA).

Kumbaya

Kumbaya is opgericht in 2016. De organisatie ontwikkelt oplossingen zodat achtergestelde bevolkingsgroepen via het internet of things (IoT) volwaardig deel kunnen nemen aan de maatschappij. Het bedrijf wil dit jaar vijftienduizend huishoudens aansluiten op hun technologie.

Het Amerikaanse bedrijf kwam in 2017 tijdens het Mobile World Congress in contact met The Hague Business Agency (THBA). Na diverse gesprekken besloot het ook een Europees hoofdkantoor in Den Haag te vestigen. Hiervoor krijgt het ondersteuning via het zogeheten ImpactCity-programma, dat is gericht op organisaties die innovaties ontwikkelen om de wereld te verbeteren. Met dit programma krijgen deelnemers toegang tot een netwerk van bedrijven en investeerders, om zo lokaal te kunnen starten en opschalen.

The Hague Business Agency

The Hague Business Agency (THBA), een door de overheid gefinancierde organisatie, organiseert conferenties en seminars en biedt marktinzichten en (juridische) adviezen aan internationale organisaties, om ze zo te verleiden naar Den Haag te komen.

Meer over

AppsDienstenTesting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    NLdigital en DDA roepen politiek op om digitalisering niet te laten vallen

    AchtergrondData & AI

    Snowflake gaat van datacloud naar ai-ecosysteem

    ActueelCloud & Infrastructuur

    AWS maakt EU-cloud meer soeverein

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Szabó: Soevereine cloud voor héle Nederlandse overheid

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch internet krijgt nieuw hart

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    ‘Echte oplossingen om dagelijks te geb...

    IFS Connect, het jaarlijkse event van bedrijfssoftwareleverancier IFS, draait dit jaar volledig om Industrial AI. Het bedrijf ontvangt zijn gasten...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs