Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Intel pompt tientallen miljarden in nieuwe fabrieken

24 maart 2021 - 08:59ActueelCloud & InfrastructuurAmazonAMDAppleASMLBesiIntelMicrosoftVMware
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Intel geeft tientallen miljarden dollars uit om productietechnisch weer aan de top van de chipindustrie te komen. De nieuwe ceo Pat Gelsinger is vastbesloten het verloren gegane terrein op Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) als 's werelds meest geavanceerde chipfabrikant terug te winnen. Intel blijft volop zelf chips vervaardigen en beperkt zich niet tot het ontwerp ervan.

Gelsinger weerstaat daarbij de druk van grote investeerders die vinden dat Intel de productie beter kan uitbesteden om kosten te besparen. Ook Gelsingers voorganger Bob Swan overwoog serieus helemaal met de eigen productie te stoppen. De van VMware afkomstige Gelsinger wil daar niets van weten. Integendeel, hij gaat miljarden steken in nieuwe fabrieken en wil ook op grote schaal chips maken voor andere bedrijven. Alleen al in twee nieuwe ‘gieterijen’ in Arizona wordt twintig miljard dollar gestoken. Daarnaast zijn er plannen voor meer fabrieken in de Verenigde Staten, Europa en Azië. De kapitaaluitgaven zullen dit jaar eveneens twintig miljard bedragen tegenover veertien miljard dollar in 2020.  

Kortom, Intel neemt de handschoen op tegen TSMC. De beurs reageerde enthousiast. Het aandeel Intel maakte een sprong van vijf procent als reactie op Gelsingers ambitieuze plan. Bij de opening van de beurs in Amsterdam waren ASMI, ASML en Besi als toeleveranciers van de chipindustrie ook in trek.

Opmars AMD

Gelsinger wil ook voorkomen dat Intel zich verder vervreemdt van belangrijke klanten. Apple, Microsoft en Amazon zijn hun eigen chips gaan ontwikkelen, zonder Intel daarbij te betrekken. Ook wil hij de opmars van AMD tot stilstand brengen. Intel kampte vorig jaar met ernstige vertragingen bij het 7-nanometerproductieproces. Die problemen volgden op eerdere haperingen bij productie volgens de 10-nanometerstandaard. Intel stelde gisteren dat de nieuwste 7-nanometertechniek nu de goede kant uitgaat, geholpen door een vereenvoudigde productieproces. Gelsinger voegde in een interview hier aan toe dat het lek boven water is. ‘We begrijpen wat het probleem is.’ 

Meer over

VMware-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Intel gaat encryptie bouwen voor Amerikaanse leger

    ActueelCarrière

    Pat Gelsinger (VMware) vervangt Intel-baas Swan

    Chip processor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel verwelkomt nieuwe processorfamilies

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel overweegt deel chipproductie te outsourcen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Intel onder vuur om passieve strategie

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel stelt nieuwe chipgeneraties voor

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs