Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SVB verkent blockchain bij e-identificatie

31 oktober 2017 - 08:25ActueelCarrièreSVBUWV
Suzanne Martens
Suzanne Martens

De Sociale Verzekeringsbank (SVB) zoekt een digitaal alternatief voor het levensbewijs, dat nu nog via de post verstuurd wordt. Tijdens een hacktaton, dat het in samenwerking met uitkeringsinstantie UWV organiseerde, ontwikkelde het winnende team Todo:win een oplossing op basis van blockchain en gezichts- en spraakherkenning. Zij krijgen de kans om dit binnen de SVB te testen.

De SVB en UWV organiseerden voor de tweede keer een gezamenlijke hackathon. Veertig deelnemers, verspreid over acht teams, werden uitgedaagd om een oplossing te ontwikkelen voor vijf actuele klantvraagstukken van de organisaties.

Die opdrachten waren toegespitst op het vergroten van digitale vaardigheden bij niet-digivaardige burgers, de kenbaarheid van SVB-medewerker als ambassadeur, het innoveren van het MijnUWV-portaal en om het gebruiksgemak van het UWV-werkgeversportaal te verhogen.

Digitaal levensbewijs

Todo:win wint SVB en UWV hackaton 2017
Team Todo:win wint SVB en UWV hackaton 2017

Tot slot zoeken de overheidsinstellingen voor een digitaal alternatief voor levensbewijs om aan te tonen dat zij nog in leven zijn. Iets wat voorheen voor mensen in het buitenland nog via de post verstuurd moest worden.

Over die laatste opdracht heeft het team Todo:win in het weekend van 28 en 29 oktober zich gebogen. Zij komen met een oplossing om aan te tonen dat mensen nog in leven zijn. De oplossing maakt gebruik van blockchain, gezichts- en spraakherkenning. Hiermee winnen zij een geldbedrag van 2500 euro. Daarnaast mogen zij de oplossing testen binnen de context van de SVB.

Dertig uur

De hackton vond plaats in de Strijp-S in Eindhoven. Dat oude Philips-bedrijfsterrein is omgebouwd tot een seats2meet-locatie voor flexwerkers. In dertig uur tijd werden de oplossingen voor de digitale dienstverlening van beide organisaties ontwikkeld.

Dit was de tweede hackaton-editie van SVB en UWV. Vorig jaar ontwikkelde het winnende team een chatbot voor de Facebook-pagina van het UWV, waarbij klanten digitaal een vraag kunnen stellen die vervolgens automatisch wordt beantwoord.

Meer over

Testing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    identity management
    ActueelCarrière

    Hackathon helpt UWV en SVB met e-identificatie

    ActueelData & AI

    SVB tevreden over data-pilot met UWV tegen armoede

    ActueelFinanciële dienstverlening

    ‘Betrek juristen al vanaf programmeerfase bij blockchain’

    2 reacties op “SVB verkent blockchain bij e-identificatie”

    1. Erwin schreef:
      31 oktober 2017 om 12:05

      Als je de recente ICT-geschiedenis van zowel SVB als UWV er eens even bij pakt (handig die linkjes van Computable) dan zou het beiden sieren om eerst eens hun bestaande problemen aan te pakken en op te lossen (PGB Debacle bij SVB, crashende PC’s bij UWV, de lijst is zo zichtbaar) in plaats van nog meer leuke nieuwe dingen te ontwikkelen.

      Login om te reageren
    2. Erwin schreef:
      31 oktober 2017 om 14:19

      Als je de recente ICT geschiedenis van zowel SVB als UWV er eens even bij pakt (handig die linkjes van Computable) dan zou het beiden sieren om eerst eens hun bestaande problemen aan te pakken en op te lossen (PGB Debacle bij SVB, Crashednde PC’s bij UWV, de lijst is zo zichtbaar) in plaats van nog meer leuke nieuwe dingen te ontwikkelen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs