Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

E-herkenning-migratie verzekeraars uitgesteld

17 april 2020 - 10:55ActueelInnovatie & TransformatieDigidentitySolera
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Het standaardisatie-instituut voor de verzekeringsbranche SIVI en de Haagse identificatieleverancier Digidentity, onderdeel van Solera, hebben besloten de start van de migratie van het Digitaal Paspoort naar E-herkenning uit te stellen tot 1 september 2020.

Dit geeft partijen in de verzekeringssector meer tijd de noodzakelijke voorbereidingen te treffen. Daarbij gaat het vooral om implementatie van E-herkenning aan de kant van online-dienstverleners en het aanstellen van beheerders bij organisaties die veel gebruikers hebben, zoals de grotere intermediairkantoren. Het Digitaal Paspoort wordt vanaf 1 september tot eind 2021 uitgefaseerd en vervangen door E-herkenning.

Gerhard Gerritsen, consultant bij SIVI, geeft aan het Digitaal Paspoort niet veilig genoeg meer is omdat het te veel werkplekgebonden in plaats van persoonsgebonden is. Verder kent het Digitaal Paspoort geen tweefactorauthenticatie. Gerritsen stelt tevens dat er sprake zal zijn van marktwerking doordat meerdere aanbieders E-herkenning-diensten en –middelen leveren.

Overgangsperiode

Het is volgens beide partijen belangrijk dat tijdens de overgangsperiode het Digitaal Paspoort en E-herkenning tijdelijk naast elkaar zijn te gebruiken. Digidentity biedt hiervoor oplossingen. Zo kunnen intermediairs vanaf 1 september gebruikmaken van een gecombineerd middel van E-herkenning en Digitaal Paspoort: hiermee is in te loggen op zowel diensten die al over zijn op E-herkenning als Digitaal Paspoort-diensten. Naar verwachting wordt E-herkenning medio 2021 door het grootste deel van de online-diensten ondersteund; een aantal grote verzekeraars is zelfs vanaf september 2020 al aangesloten.

Aanstellen bedrijfsbeheerder

Door de coronacrisis hebben veel partijen andere zaken aan hun hoofd. Ook is meer tijd nodig om alles goed voor te bereiden. De dienstverleners richten zich vooral op het implementeren en testen. SIVI adviseert grotere organisaties met veel gebruikers om voor 1 september een bedrijfsbeheerder aan te stellen die beschikt over een E-herkenningsmiddel.

Gerritsen geeft aan dat het aanstellen van een beheerder al verstandig is vanaf tien of meer gebruikers. ‘Een en ander hangt natuurlijk af van de omvang van het bedrijf, bij grotere organisaties is het wellicht handig om meerdere beheerders aan te stellen. Deze beheerder kan dan vanaf 1 september, voor andere medewerkers binnen de organisatie, eenvoudig de authenticatie-gerelateerde zaken regelen binnen een selfserviceportaal.’ Gerritsen geeft ten slotte aan dat verschillende partijen E-herkenningsmiddelen en -modules voor beheerders aanbieden, waaronder Digidentity, We-id (voorheen Connectis), QuoVadis, KPN, ZLogin en Reconi.

Meer over

DigiD

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Margedruk bij E-herkenning

    ActueelInnovatie & Transformatie

    E-herkenning onder vuur

    ActueelCloud & Infrastructuur

    UWV zet e-Herkenning in om data te beveiligen

    Europa samenwerking
    ActueelInnovatie & Transformatie

    E-herkenning klaar voor Europees gebruik

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Noren nemen Delta Lloyd-spin-off Brightmaven over

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs