Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Digitaal ‘klapperbord’ na 10 jaar terug op Utrecht CS

01 februari 2021 - 10:52ActueelInnovatie & TransformatieNSProRail
Rik Sanders
Rik Sanders

Precies tien jaar nadat het befaamde ‘klapperbord’ op station Utrecht Centraal werd weggehaald, hebben de Nederlandse Spoorwegen (NS) en Prorail een digitaal megascherm met reisinformatie opgehangen op het grootste station van Nederland. Het oude analoge bord met het voor reizigers vertrouwde ratelende geluid wanneer de vertrekinformatie werd ververst, verhuisde in 2011 naar het Spoorwegmuseum.

Het blauwe klapperbord verdween op Utrecht CS in 2011 en werd vervangen door een digitaal informatiescherm. NS verwijderde dat weer in 2013 vanwege de verbouwing van het station maar het kwam daarna niet meer terug. NS en spoorbeheerder Prorail zijn nu toch tegemoet gekomen aan de wens van reizigers en reizigersvereniging Rover om een groot scherm met vertrekinformatie te laten terugkeren.

‘Reizigers kunnen dan vanaf een afstand meteen zien waar zij heen moeten lopen’, stelt Rover-directeur Freek Bos. ‘Bovendien is zo’n bord een geliefd herkenningspunt voor reizigers die elkaar op het station ontmoeten’.

Station Utrecht Centraal is het vierde station na Schiphol, Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal dat een dergelijk scherm krijgt. Het digitale scherm van 36 vierkante meter in Utrecht is veruit het grootst. Het bestaat uit ruim twee miljoen pixels en zeven miljoen led-lampjes om een goede  leesbaarheid vanuit alle hoeken van het station te garanderen. Daarbij beschikt het reuzenscherm over een sensor die de sterkte van de led-lampjes aanpast op basis van het licht in de stationshal zodat de reisinformatie goed te zien blijft.

Het nieuwe ‘XL-scherm’, ontworpen door de leveranciers Kitt Engineering en Ngage Media, klappert alleen niet meer zoals het oude blauwe bord. Voor dat vertrouwde geluid rest niets anders dan een bezoek aan het Spoorwegmuseum in de Domstad.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    NS zet drone in om stations 3d in kaart te brengen

    Eén reactie op “Digitaal ‘klapperbord’ na 10 jaar terug op Utrecht CS”

    1. HansNH schreef:
      2 februari 2021 om 21:49

      Vwb het klappergeluid in het Spoorwegmuseum… Helaas. Het bord was dusdanig oud dat benodigde reserveonderdelen ontbreken om het bord ook daar aan de gang te houden. Ook daar is er alleen herinnering aan het geluid. Alleen het fysieke bord om er naar te kijken resteert.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs