Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Munten

Facebook komt met digitale geldbeugel

20 oktober 2021 - 08:39ActueelInnovatie & TransformatieFacebook
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Facebook gaat een proefproject opzetten rond zijn digitale portemonnee Novi. Daarmee kunnen gebruikers direct en zonder bijkomende kosten geld versturen en ontvangen. Ook Coinbase en Paxos zijn bij het experiment betrokken.

Novi zal eerst gelanceerd worden in de VS en Guatemala, op kleine schaal. Met de portemonnee (en het achterliggende betaalnetwerk) wil Facebook zijn financiële dienstverlening uitbreiden. Dankzij Novi zal immers elke burger veilig en betaalbaar zijn bankzaken kunnen regelen, zo zegt het bedrijf. 

De munt die via Novi is uit te wisselen, is Pax Dollar gedoopt. Het is een cryptomunt gekoppeld is aan de Amerikaanse dollar, wat betekent dat ze gedekt wordt door echt geld. Wanneer een gebruiker Pax Dollars aankoopt via Novi, worden die bewaard bij Coinbase. Daarna zijn ze te versturen naar andere Novi-gebruikers en om te zetten in een lokale munt. 

Libra

Novi maakt deel uit van een eerder experiment van Facebook met digitale munten, de Libra. Die verdween van het toneel na kritiek van centrale banken en toezichthouders – die stelden dat de Libra zou kunnen leiden tot financiële instabiliteit. Het project werd eerder dit jaar weer opgepikt onder de naam Diem (voor de munt) en Calibra (voor de portemonnee). Die zijn nu omgedoopt tot Pax en Novi. 

Volgens Facebook zijn er wereldwijd zo’n 1,7 miljard mensen die geen toegang hebben tot een bankrekening. Voor hen zou Novi een bieden. Wanneer het proefproject in andere landen gelanceerd gaat worden, is nog niet bekend. 

Enkele Amerikaanse senatoren van de Democratische Partij hebben Facebook in een open brief trouwens aangemaand om te stoppen met het project. Volgens hen kan het bedrijf niet vertrouwd worden het beheren van een digitale munt en is er geen wettelijk kader voor dit soort munten. Onder die senatoren is ook Elisabeth Warren, die presidentskandidate was. 

Meer over

Social media

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Facebook zoekt 10.000 Europeanen voor ‘metaverse’

    Storing cloud
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Facebook-gebruikers vluchten massaal weg

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Overname Kustomer door Facebook op losse schroeven

    Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Collectieve actie tegen Facebook kan doorgaan

    Facebook
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Duitsland verwijdert overheidspagina’s van Facebook

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Facebook heet Meta

    4 reacties op “Facebook komt met digitale geldbeugel”

    1. Guus Brugman schreef:
      20 oktober 2021 om 12:13

      Facebook komt met een geldbuidel. Geldbeugel is geen Nederlands woord.

      Login om te reageren
    2. Redactie Computable schreef:
      20 oktober 2021 om 13:54

      Geachte heer Brugman,

      Hartelijk dank dat u de moeite neemt om de redactie op een fout te wijzen. Het is evenwel geen fout, ‘geldbeugel’ is wel degelijk een Nederlands woord.

      ♦ geldbeugel zn. (BN) ‘portemonnaie’. Nnl. Jan is zijnen geldbeugel gepierd ‘men heeft Jan zijn beurs ontstolen’ [ca. 1885; WNT pieren IV]. Een verouderd purisme, gevormd uit geld en → beugel in de betekenis ‘tas’.

      Ofwel, u kunt het gebruik ervan archaïsch noemen, maar niet fout.

      Login om te reageren
    3. Jaap van Belkum schreef:
      21 oktober 2021 om 22:17

      Even gekeken, maar geldbeugel is blijkbaar niet eens zo’n archaïsch woord. Zoekmachines zoals Google en Bing herkennen het woord geldbeugel (afgeleid van geld-beugeltasje). En “in onderzoek van het Centrum voor Leesonderzoek uit 2013 werd “geldbeugel” herkend door: 67 % van de Nederlanders en 99 % van de Vlamingen.”
      We gebruiken liever vernederlandste Franse leenwoorden, zoals portemonnee, die we deftiger (chiquer) vinden klinken. Het grappige van deze discussie is dat we als automatiseerders veel Engelse leenwoorden en anglicismen gebruiken.

      Login om te reageren
    4. Guus Brugman schreef:
      22 oktober 2021 om 14:34

      Oke, geldbeugel is dus een bestaand woord, maar zeker niet gebruikelijk en dat dan in een kop gebruiken? Misplaats om zo’n archïsch woord voor een digitale portemonnee te gebruiken, is mijn mening. Daar zou eindredactie of hoofdredacteur op kunnen letten.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs