Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

QuiX Quantum wint fotonica-Oscar

14 februari 2023 - 17:18ActueelCarrière
Alfred Monterie
Alfred Monterie

QuiX Quantum uit Enschede heeft in de categorie Quantum tech een Prism Award gewonnen, een soort Oscar voor fotonica. Spie, de internationale vereniging voor optica en fotonica, was onder de indruk van de snelheid waarmee dit Nederlandse bedrijf een 20-qumode quantum-fotonische processor wist te ontwikkelen.

Onlangs is ook begonnen met de vercommercialisering hiervan. De eerste hardware op basis van deze chip heeft zijn weg naar de klant gevonden. Inmiddels zijn vijftien systemen afgeleverd. QuiX loopt vooruit met fotonische processors die bij kamertemperatuur werken. Qumodes zijn de optische tegenhangers van qubits, graadmeters voor de snelheid waarmee berekeningen zijn uit te voeren.

Dr. Stefan Hengesbach, baas van QuiX Quantum, ontving de award tijdens de Photonics West-conferentie in San Francisco. Tot de finale in de categorie quantum tech waren behalve het bedrijf uit Enschede ook het Amerikaanse Qunnect (quantum geheugen) en het Finse Vexlum (halfgeleiders) doorgedrongen. Ruim 1.200 exposanten toonden in San Francisco hun kunnen. 

Volgens Hengesbach heeft zijn bedrijf slechts vier jaar nodig gehad om de stap te maken van idee naar bekroonde hardware voor fotonische quantum-computers. Mede-oprichter en voormalig technisch directeur Jelmer Renema werd onlangs benoemd tot ‘chief scientist’. De Canadees Kevin Smith die zijn sporen heeft verdiend quantum optica, quantum informatieverwerking en geïntegreerde fotonica, volgt hem op. 

Meer over

Processoren

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    QuiX Quantum krijgt 5,5 mln voor fotonische superchip

    Euro
    ActueelCarrière

    Fonds van 15 miljoen Nederlandse quantum-startups

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs