Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amazon maakt jacht op iconische filmstudio MGM

18 mei 2021 - 08:38ActueelCloud & InfrastructuurAmazon
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Amazon heeft plannen om de bekende Hollywoodstudio Metro Goldwyn Mayer (MGM) in te lijven. Dat schrijven The Information en The New York Times. De 'brullende leeuw' geeft zichzelf een prijskaartje van negen miljard dollar.

MGM heeft zo’n vierduizend films in portefeuille en is de studio achter de James Bond-franchise, Robocop en de Rocky-serie. De eigenaar is een New Yorks investeringsfonds dat onder druk staat van zijn aandeelhouders om de studio van de hand te doen. Enkele maanden geleden al zette MGM zichzelf in de etalage. 

Volgens Amerikaanse media zouden ook Apple en kabelgigant Comcast gesprekken hebben gevoerd met MGM, maar wilden zij niet verder gaan dan een biedprijs van zes miljard dollar. Hoeveel Amazon wil betalen, is niet duidelijk. De grootste overname die Amazon ooit deed was die van supermarktketen Whole Foods in 2017, waarvoor 13,4 miljard dollar werd betaald. Zelfs als ook Amazon niet verder wil gaan dan zes miljard, is het nog altijd de tweede grootste acquisitie ooit voor het bedrijf van Jeff Bezos.

Streamingmarkt

De interesse van Amazon voor MGM wordt aangewakkerd door de behoefte om zijn streamingdienst Prime Video te versterken. De concurrentie op de streamingmarkt is de laatste jaren gegroeid, met de intrede van Apple TV+, Disney Plus, HBO Max, Peacock (van NBC) en Paramount+. Ondertussen doen zich ook de eerste samenwerkingen voor. Deze week nog kondigde AT&T aan dat het zijn dochter WarnerMedia (eigenaar van HBO Max) laat samenvloeien met Discovery.

Tot voor enkele jaren hadden Netflix en (later) Prime Video het rijk ongeveer voor zich alleen. Nu moet er met veel meer en sterkere concurrenten afgerekend worden. Amazon heeft laten zien dat het bereid is om daarvoor de portefeuille open te trekken. Prime Video zendt binnenkort bijvoorbeeld een nieuwe serie uit die gebaseerd is op de ‘Lord of the Rings’-boeken. Die reeks zou met een budget van 465 miljoen dollar voor het eerste seizoen, de duurste aller tijden worden. 

Daarnaast legt het bedrijf stevige bedragen neer om de rechten van films binnen te halen. Het betaalde 125 miljoen dollar om ‘Coming 2 America’ te mogen streamen en tachtig miljoen dollar voor ‘Borat Subsequent Moviefilm’. In juli brengt Amazon ‘The Tomorrow War’ uit, een sciencefiction-epos met Chris Pratt waaraan een betaling van tweehonderd miljoen dollar voorafging

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Zonne-energie
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon koopt recordhoeveelheid groene energie

    OpinieCloud & Infrastructuur

    ‘Het geheim van Amazon zit in andersom werken’

    ActueelCarrière

    ‘Slavenarbeid bij Apple, Amazon en Tesla’

    Formula One race
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon aast op uitzendrechten Formule 1

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Amazon rondt overname filmstudio MGM af

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs