Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Virtualisatie steeds populairder bij bedrijven

12 november 2015 - 16:06ActueelWerkplek & BeheerCitrixComputer PlanMicrosoftVMware
Birgit Bunt
Birgit Bunt

Virtualisatie wordt steeds vaker gebruikt binnen organisaties. Dat blijkt uit onderzoek van database marketing organisatie Computer Profile. Het gebruik van zowel virtuele applicaties, virtuele desktops als virtuele servers is de afgelopen drie jaar toegenomen. Citrix, VMware en Microsoft domineren op dit vlak de markt.

figuur 1

Computer Profile ondervroeg ongeveer zesduizend it-verantwoordelijken van bedrijfsvestigingen met vijftig medewerkers of meer over de infrastructuur die zij gebruiken. Uit de resultaten van deze analyse blijkt dat steeds meer organisaties gebruik maken van de verschillende virtualisatie-oplossingen: applicatievirtualisatie, desktopvirtualisatie en servervirtualisatie.

Bijna 33 procent van de ondervraagden geeft aan gebruik te maken van applicatievirtualisatie-oplossingen, zoals Citrix XenApp en Microsoft App-V. Dit ten opzichte van 28,8 procent vorig jaar en 11,2 procent in 2012. Daarnaast maakt 21,7 procent van de organisaties gebruik van virtuele desktops. Vorig jaar was dit nog 18,3 procent en in 2012 was dat 7,6 procent.

De grootste aandelen in virtualisatie-oplossingen, zijn nog altijd te zien binnen de markt voor servervirtualisatie. Ruim 77 procent maakt hier gebruik van, ten opzichte van 74 procent vorig jaar en 49,1 procent in 2012. Zie voor alle resultaten figuur 1. 

Desktopvirtualisatie bij grotere bedrijven

figuur 2

Naast de algemene resultaten kan ook worden teruggevonden dat desktopvirtualisatie vaker wordt gebruikt in grotere organisaties. Zo maakt 14,6 procent van de kleinere organisaties van vijftig tot honderd medewerkers gebruik van desktopvirtualisatie. Bij organisaties met honderd tot tweehonderd medewerkers is dat 21,3 procent.

Bij bedrijven met tweehonderd tot vijfhonderd werknemers ligt het op bijna 29 procent en bij organisaties met vijfhonderd tot duizend werknemers op ongeveer 35 procent. Vanaf de duizend medewerkers is de stijgende lijn echter niet meer zichtbaar. Bij die organisaties wordt namelijk door 27,1 procent gebruik gemaakt van desktopvirtualisatie.

figuur 3

Gemiddeld wordt Citrix het meest gebruikt voor desktopvirtualisatie. Dat is namelijk 60 procent. Citrix heeft het grootste aandeel bij multinationals, met bijna 70 procent. VMware volgt met een aandeel van 32 procent bij instellingen uit de publieke sector. Microsoft wordt met ruim 16 procent bovengemiddeld ingezet bij bedrijfsvestigingen uit het segment ‘medium sized businesses’ (50-250 medewerkers).

Servervirtualisatie

figuur 4

Als er wordt gekeken naar servervirtualisatie domineert VMware duidelijk de markt. Ruim driekwart van alle bedrijfsvestigingen met vijftig of meer medewerkers maakt gebruik van servervirtualisatie. De meest gebruikte oplossing voor servervirtualisatie is VMware (76,5 procent). Daarna volgt Microsoft met 14 procent en ongeveer 9 procent van de geïnventariseerde oplossingen is van Citrix. In deze verdeling zijn de afgelopen twee jaar geen grote verschuivingen waargenomen.

De verschillen tussen de verschillende marktsegmenten zijn beperkt. Deze resultaten zijn terug te vinden in figuur 4.

Meer over

ApplicatievirtualisatieAppsCitrix-softwareDesktopvirtualisatieUniversal CommunicationsVirtualisatieVMware-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Virtualisatie
    OpinieInnovatie & Transformatie

    ‘Dell/EMC draait om virtualisatie’

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    ‘Virtualisatie belangrijkste ontwikkeling in 10 jaar’

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    ‘Nederland loopt voorop met virtualisatie’

    Onderzoek
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bedrijven zijn ver met virtualisatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs