Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Atos biedt ar-alternatief voor papieren bouwtekening

28 mei 2019 - 08:55ActueelData & AIAtosMicrosoft
Rik Sanders
Rik Sanders

Atos claimt een augmented reality (ar)-softwareoplossing te hebben ontwikkeld die het gebruik van papieren bouwtekeningen overbodig maakt. Met dit Holoplan, waarbij de Microsoft Hololens wordt ingezet, ziet personeel direct hoe modellen moeten worden gemonteerd. Atos heeft twee klanten binnengehaald voor de Holoplan: bouwbedrijf Hendriks Stalen Bekistingstechniek en Hoco Beton.

Holoplan is gebaseerd op het Augmented Interactive Reality (AIR)-platform van Atos. Daarin maakt het Franse it-concern gebruik van de ‘mixed reality’-tools van Microsoft, een combinatie van virtual reality (vr) en ar-software, samenkomend in Microsofts vr-bril Hololens.

‘De bouw is een traditionele sector waar nog veel met bouwtekeningen rouleren. Dankzij ons platform kunnen bouwbedrijven volledig papierloos werken. Tijdens een productieproces levert dit een flinke tijdsbesparing. Of het nu gaat om stalen bekistingen of om prefabbeton en bouwelementen. Ook kunnen de faalkosten naar beneden voor een betere samenwerking tussen alle partijen die bij het bouwproces zijn betrokken, stelt Erik Kuiper, creative director van Atos AIR, in een persbericht.

Hendriks en Hoco

Hij wijst op het bouwbedrijf Hendriks Stalen Bekistingstechniek. Dat gebruikt de Holoplan om de productie van stalen tunnel- en wandbekistingen levensecht en realtime te visualiseren. Zo krijgen medewerkers met behulp van een Hololens te zien hoe het uiteindelijke model moet worden geproduceerd. Hierdoor kan het bouwbedrijf uit Veenendaal efficiënter en sneller produceren, is de verwachting.

Kuiper: ‘Om stalen bekistingen te maken, hoeft bij Hendriks niet langer tijdrovend te worden afgetekend. Het personeel kan nu direct zien hoe modellen moeten worden gemonteerd. Het is bijzonder om te zien hoe de gebruikers van onze softwareoplossing, die soms al dertig jaar op dezelfde manier werken, deze nieuwe werkwijze omarmen.’

Atos implementeerde Holoplan ook al bij Hoco Beton. Medewerkers gebruiken de softwaretool om de bekistingen op kwaliteit te toetsen en beschikken hierbij over de meest actuele modellen. Bouwtekeningen worden daardoor op den duur overbodig. Het probleem dat er op de werkvloer verschillende versies van bouwtekeningen kunnen circuleren, verdwijnt dan ook, aldus het betonbedrijf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Atos groeit door data en cybersecurity-tak

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Inspectiesysteem Atos moet zeecontainers beschermen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs