Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nederlander zet graag camera aan bij videovergaderen

10 april 2020 - 07:50ActueelWerkplek & BeheerMicrosoft
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Overal ter wereld explodeert het gebruik van technologieën om te tele-vergaderen. Hoe die vergaderingen ingezet worden, verschilt van land tot land. Dat blijkt uit een onderzoek van Microsoft.

Waar op 12 maart Microsoft nog zowat 560 miljoen minuten vergaderingen in Teams noteerde, was dit cijfer op 31 maart al gestegen tot 2,7 miljard minuten. Gebruikers van Teams zetten hun video twee keer zo vaak aan als voor de uitbraak van Covid-19. Dat duidt op het belang van oogcontact voor mensen die op afstand werken en leren, zegt Microsoft.

Het totale aantal videogesprekken is in maart met duizend procent gestegen. Er is wel een interessante geografische verdeling van regio’s te zien waar video vaker wordt gebruikt: zo zetten Nederland en Noorwegen het vaakst hun video aan (ongeveer 60 procent van de vergaderingen bevatten video).

Australiërs gebruiken video in tele-vergaderingen in 57 procent van de gevallen. Italië zit op 53 procent, Chili 52 procent, Zwitserland 51 procent en Spanje 49 procent. India wordt video maar in 22 procent van de vergaderingen ingeschakeld, Singapore strandt op 26 procent, Zuid-Afrika 36 procent, Frankrijk 37 procent en Japan 39 procent. Dit kan deels worden toegeschreven aan minder toegang tot apparaten en stabiel internet in sommige regio’s zoals India en Zuid-Afrika.

Niet toevallig is de grootste toename van mobiele gebruikers te vinden in in landen die het hardst door corona getroffen zijn – zoals Italië en Spanje – en in sectoren met de grootste impact, zoals het onderwijs en de overheid. Ook de gemiddelde tijd die aan Teams wordt gespendeerd steeg, met meer dan een uur per dag tussen 1 en 31 maart.

In China, waar de epidemie voorbij zijn hoogtepunt is, zijn er nog steeds ruim twee keer zoveel nieuwe Teams-gebruikers per dag als eind januari. Het aantal dagelijks actieve Teams-gebruikers in China blijft wekelijks groeien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Naamswijziging
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Office 365 wordt Microsoft 365

    Microsoft Azure
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft stelt voorrangregeling bij Azure op

    programmeren programmeertaal ontwikkelaars ontwikkeling
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Microsoft koopt JavaScript-platform Npm

    Bill Gates
    ActueelCarrière

    Gates ruilt Microsoft-bestuur in voor liefdadigheid

    ActueelCarrière

    CGI laat elke vliegreis door ceo beoordelen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs