Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sogeti scoort ict-deal van 41 miljoen in A’dam

26 maart 2021 - 19:10ActueelCloud & InfrastructuurSogeti
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-dienstverlener Sogeti gaat een nieuwe digitale werkomgeving ontwikkelen en leveren voor de gemeente Amsterdam. Het gaat om werkplekken in de cloud voor 19.000 medewerkers. De overeenkomst heeft een looptijd van zes jaar met optie tot vijf jaar verlenging. Het contract heeft een waarde van 41 miljoen euro.

Sogeti ontwikkelt de werkplek op basis van Microsoft 365. Dat moet de mogelijkheid om samen te werken verbeteren. Sogeti, dat onderdeel is van de Capgemini-groep, werkt voor de implementatie van de werkplekken samen met Mixit. Dat bedrijf gaat de vertaalslag maken van de nieuwe technologie naar de mensen binnen de gemeente en vice versa. 

Het aanbod betreft Sogeti Smart WorkSpace. Dat zijn cloudoplossingen waarmee medewerkers vanaf één scherm en elke willekeurige computer toegang krijgen tot communicatiefaciliteiten van Office 365. Binnen de inrichting van de digitale werkplek staan de wensen en functie-afhankelijke behoeften van medewerkers centraal. Ook is er veel aandacht voor de beveiliging van de cloudwerkplekken. Zo meldt de aanbieder in een persbericht. 

De cloudwerkplek wordt zo ingericht dat iedere Amsterdamse gemeente-ambtenaar ook vanuit huis kan inloggen. Bij de ontwikkeling van de nieuwe werkomgeving wordt ook rekening gehouden met medewerkers met een beperking. Bijvoorbeeld met de inzet van beeldvergroting, braille- en spraaksturingsmogelijkheden.

Minder emails

Door nieuwe vormen van samenwerken moet het versturen van emails en het printen van bestanden verminderen.

De cio van de gemeente Amsterdam, Mark Crooijmans meldt: ‘Het is ons doel om een toekomstbestendige werkomgeving te realiseren die het makkelijker maakt om duurzaam digitaal samen te werken. Zowel als medewerkers onderling, als met burgers en ondernemers in de stad.’

Sogeti is ‘ongelooflijk trots’ op de keuze van de gemeente Amsterdam voor de ict-dienstverlener. ‘In een tijd waarin plaatsonafhankelijk samenwerken de norm wordt, is het van groot belang dat het op een manier gebeurt waarbij medewerkers optimaal profiteren van de meest gebruikersvriendelijke en veilige digitale hulpmiddelen’, stelt hoofd van Sogeti in Nederland, Joost Ramaekers.

Meer over

CIODienstenOfficePrinting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs