Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

HP krijgt met koop Poly meer greep op hybride werkplek

28 maart 2022 - 21:29ActueelCloud & InfrastructuurHP Inc.PlantronicsPoly
Alfred Monterie
Alfred Monterie

HP neemt Poly over, leverancier van headsets, webcams, speaker phones voor op tafel, videobars, room systems en andere apparatuur voor communicatie tijdens het werk. Vooral de veranderde manier van werken waarbij een deel van de week vanuit huis wordt gewerkt, vormt reden voor deze acquisitie. HP wil als fabrikant van pc’s, printers en andere randapparatuur inspelen op de grotere vraag naar apparatuur voor het hybride werken.

Speciaal voor het bellen met tools voor het samenwerken in groepen als Microsoft Teams, Slack en Cisco Webex ontstond een nieuwe generatie randapparatuur. Niet alleen thuiswerkers hebben betere audio en video nodig, maar ook kantoren worden anders ingericht. 

Vooral bestaat behoefte aan kleinere vergaderruimtes waar groepen werknemers samen met hun collega’s die op afstand werken, kunnen overleggen. Poly levert voor onder meer Microsoft Teams audio- en video-oplossingen die het voor thuiswerkers gemakkelijker maakt vergaderingen te volgen. Moderne headsets filteren het achtergrondgeluid weg, terwijl de betere webcams autofocus hebben. Een grote concurrent van Poly is het Chinese Yealink.

HP betaalt 3,3 miljard dollar voor Poly, inclusief de overname van schulden. Per aandeel biedt HP 40 dollar, liefst 50 procent meer dan de beurskoers van afgelopen vrijdag. Poly heeft een jaaromzet van ongeveer 1,53 miljard dollar.

Plantronics veranderde drie jaar geleden zijn naam in Poly, nadat het Amerikaanse bedrijf Polycom had overgenomen. Plantronics ontstond in 1961 nadat een astronaut aan een piloot had gevraagd een lichtgewicht headset te ontwikkelen die tijdens ruimtereizen gemakkelijk was te gebruiken.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    samenwerking
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Plantronics en Polycom gaan samen verder als Poly

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs