Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Stekker

Radboud Universiteit stapt uit Peoplesoft-fiasco

18 december 2009 - 10:023 minuten leestijdActueelOnderwijsAtosBerenschot GroepHvAOraclePeoplesoftRadboud UniversiteitSAPUniversiteit LeidenUniversiteit MaastrichtUniversiteit TilburgUvA
Rik Sanders
Rik Sanders

De Radboud Universiteit Nijmegen trekt zich terug uit het gezamenlijke erp-project Sans (Samenwerking Nieuw Studenteninformatiesysteem). Kostenoverschrijdingen, vertragingen en technische complicaties zijn debet aan dit besluit. Sans is een gezamenlijk project met de universiteiten van Amsterdam, Leiden en Tilburg en de Hogeschool van Amsterdam voor een nieuw inschrijf- en volgsysteem voor studenten op basis van Peoplesoft Campus Solutions. Partners zijn Oracle, Atos Origin en, in de beginfase, Berenschot en Stichting Surf. Het project kostte oorspronkelijk 21 miljoen euro.

Het project Sans is in 2005 van start gegaan en moet leiden tot een nieuw online studenteninformatiesysteem. Tot de administratieve taken behoren onder andere het inschrijven van studenten, het opstellen van studieplannen, en planning en begeleiding van studenten bij de voortgang van hun studie. Ook moet het nieuwe systeem aansluiten op wetgeving en nieuwe ontwikkelingen, zoals flexibele onderwijsmodellen en de elektronische leeromgeving. In 2006 koos het samenwerkingsverband voor de campussoftware van Peoplesoft, dat onderdeel is van Oracle.

Alternatief

De Radboud Universiteit is bij herhaling geconfronteerd met kostenoverschrijdingen, technische problemen en vertragingen in de uitvoering. Het systeem had al in voorjaar 2009 operationeel moeten zijn. Op zijn vroegst zal dat pas in de loop van 2011 gebeuren.

Nadat kortgeleden opnieuw een verhoging van het budget nodig bleek, besloot de Nijmeegse universiteit te stoppen met het project. Volgens het college van bestuur bestaat nu nog de mogelijkheid een alternatief systeem te bedenken. Vooralsnog blijft het huidige systeem Isis tot minimaal 2012 in gebruik. Een aanbesteding voor een nieuw studenteninformatiesysteem is gestart.

De Radboud Universiteit meent dat de risico's op verdere stijging van de investeringskosten te groot zijn. Ook bestaan te veel onzekerheden over de toekomstige exploitatie en het onderhoud van het systeem. Het project is technisch complex en de gezamenlijke aansturing daarvan door vier universiteiten en een hogeschool is lastig. 'De universiteiten van Amsterdam, Leiden en Tilburg en de Hogeschool van Amsterdam hadden net als wij hun eigen wensen over zaken die ze in het systeem willen laten opnemen. Daardoor begon het systeem voor ons te ingewikkeld te worden', zegt een woordvoerder.

Buitenlands pakket

Ook wijst hij erop dat het aanpassen van het van origine Amerikaans systeem op de Nederlandse onderwijssituatie tegenviel. 'Begin 2005 was het de meest logische keuze om zelf een nieuw systeem te laten bouwen op basis van een buitenlands pakket. Inmiddels heeft de markt niet stilgezeten en blijken er goede standaardalternatieven voorhanden.' Zo hebben de Universiteit Maastricht en de Vrije Universiteit in Amsterdam, die niet meededen aan Sans, elk gekozen voor het op SAP gebaseerde Nieuw StudentInformatieSysteem (Nieuw SIS).

De Radboud Universiteit verwacht dat het na de aanbesteding en invoering van het nieuwe systeem en de afschrijvingen op Sans, in 2020 (!) toch goedkoper uit zal zijn dan als het was doorgegaan met de Peoplesoft-implementatie. Hoeveel geld de universiteit kwijt is met de desinvestering in Sans, wil de woordvoerder niet zeggen. Bij de oorspronkelijke aanbesteding, die door hoofdaannemer Oracle werd gewonnen, ging het om een contractwaarde van 21 miljoen euro.

Meer over

AanbestedingOracle-applicaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier universiteiten kiezen voor Scholten Awater

    Studenten
    ActueelOnderwijs

    VU gunt SAP-project aan 2B Interactive

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    ’35 miljoen voor IT UvA/HvA niet voor niks’

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Studentensysteem kost ook UvT miljoenen

    ActueelData & AI

    HvA en UvA betalen zich blauw aan SIS

    Subsidie
    ActueelData & AI

    Radboud krijgt vier ton voor spraaktechnologie

    11 reacties op “Radboud Universiteit stapt uit Peoplesoft-fiasco”

    « Oudere reacties
    1. gast schreef:
      15 februari 2010 om 15:55

      Dit soort projecten wordt vooral opgezet door bestuurders met grootheidswaanzin.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs