Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kwart SAP-klanten kiest oude supportmodel

08 april 2010 - 15:09ActueelSoftware & DevelopmentSAP
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Bijna een kwart van de bedrijven in Nederland die software van SAP gebruiken (24 procent) keert terug naar het onderhoudmodel voor standaardsupport. Dat blijkt uit een enquête van de Vereniging voor Nederlandstalige SAP Gebruikers (VNSG). De softwareleverancier draaide in januari 2010 de verplichte overgang naar een uitgebreider onderhoudsprogramma, enterprise support, terug en bood klanten de mogelijkheid om terug te stappen naar het oude onderhoudsmodel.

Uit de enquête blijkt dat bedrijven die zich inhoudelijk verdiept hebben in de verschillende onderhoudsmodellen, door bijvoorbeeld informatiesessies bij te wonen, er vaker voor kiezen om voorlopig vast te houden aan enterprise support.

De leveranciers en gebruikers liggen sinds 2008 in de clinch over de verplichte overgang naar een nieuw onderhoudsmodel. De bedrijfssoftwareleverancier besloot in juli van dat jaar het onderhoudsprogramma te standaardiseren. De leverancier dwong gebruikers van standaard support over te stappen naar het volgens gebruikers duurdere en meer uitgebreide onderhoudsprogramma enterprise support. Die beslissing leidde vooral tot kritiek onder gebruikers van het laagste onderhoudstarief omdat de uitgaven voor hen de komende vier jaar zouden stijgen van 17 procent naar 22 procent van de licentiekosten.

Twaalf verschillende gebruikersverenigingen, verenigd in SAP User Group Executive (SUGEN), kwamen in opstand tegen de beslissing van de softwareleverancier. De leverancier en de boze gebruikers kwamen overeen dat de meerwaarde van het nieuwe onderhoudsmodel werd onderzocht. Door een benchmark moest duidelijk worden of de prijsverhoging ook daadwerkelijk zorgde voor de verbetering van het onderhoud van de bedrijfssoftware

Onderzoek

Eind 2009 werd dat onderzoek verlengd. Uit de resultaten was toen nog niet duidelijk of de door de leverancier beloofde verbetering van het onderhoud ook voor de lange termijn gelde. Dat onderzoek blijft doorlopen omdat de softwareleverancier nog steeds wil aantonen dat enterprise support meerwaarde heeft en op termijn goedkoper is.

Meer over

DienstenSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    SAP draait besluit over onderhoudstarief terug

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    SAP stelt prijsverhoging onderhoudstarief uit

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    SAP werkt aan compromis voor onderhoud

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    SAP-gebruikers boos over onderhoudstarief

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs