Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Sylis heet voortaan Open

01 september 2010 - 07:41ActueelCarrièreOpenSylis
Rik Sanders
Rik Sanders

Sylis, systeemintegrator en detacheerder, heet voortaan Open. Met deze naamswijziging wordt de samenvoeging van Sylis Groupe, Groupe Open en Teamlog afgerond. De it-dienstverlener is met 3700 werknemers actief in Frankrijk, België, Luxemburg en Nederland. Open zag de omzet bij de buitenlandse vestigingen in het afgelopen boekjaar fors teruglopen.

Open is actief op drie gebieden: advisering, infrastructuurdiensten en (maatwerk)applicaties, waarvoor het ontwikkelcapaciteit in Oekraïne en China benut. Het Franse Groupe Open nam in 2008 Sylis over en kocht het resterende aandeel van het eerder ingelijfde Teamlog, beide Franse bedrijven. Om met een duidelijker gezicht de West-Europese markt te bedienen, is gekozen voor één naam: Open. In het afgelopen integratietraject heeft het bedrijf het dienstenpakket ook op één lijn gebracht. Ook werden de activiteiten in Madrid, Portugal en Groot-Brittannië afgestoten.

Zwaar 2009

Het bedrijf is ook in Nederland actief met zo'n honderd man. In 2006 kocht het toenmalige Sylis nog de Woerdense Citrix- en Powerfuse-specialist Profinity Ict, waarna het bedrijf nog uit 350 man bestond. De Nederlandse vestiging is gehuisvest in Rotterdam. De Nederlandse activiteiten stonden in 2009 het meest onder druk, blijkt uit de jaarcijfers van het moederbedrijf. Daar waar de omzet van Open nog groeide met 30 procent tot 294 miljoen euro, daalden de opbrengsten buiten Frankrijk (goed voor 18 procent van de omzet) hard: in Nederland met 34 procent, in Spanje met 20 procent en in België met 15 procent. Open (Sylis) verloor in 2009 bijvoorbeeld een raamovereenkomst bij het ministerie van Economische Zaken. De omzet in de Benelux zakte van 46,9 miljoen in 2008 naar 35,5 miljoen euro in 2009.

Achter de rug

Dat Open in 2009 toch de totale omzet zag toenemen is puur te danken aan het eind 2008 overgenomen Sylis. De organische groei zakte vorig jaar namelijk ook stevig: met 8,7 procent. De beursgenoteerde it-dienstverlener leed in 2009 een verlies van 23,6 miljoen euro, vanwege de economische crisis, afschrijving van goodwill en reorganisatielasten. De directie van Open denkt dat het ergste achter de rug is en voorziet, ook vanwege kostenbesparingen, betere resultaten in 2010.

Meer over

Detachering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Sylis koopt Woerdens Profinity Ict

    ActueelOnderwijs

    Groupe Open verzorgt ICT onderwijsgroep Aloysius

    5 reacties op “Sylis heet voortaan Open”

    1. Ex-profinity schreef:
      1 september 2010 om 08:42

      Profinity was allesbehalve een Microsoft specialist! Dat pretendeerde Sylis te zijn. Profinity was een Citrix en Powerfuse specialist.

      Login om te reageren
    2. Gertjan schreef:
      1 september 2010 om 10:57

      Kijk, dat is nog eens een leuke zet, vooral handig als mensen op je bedrijfsnaam gaan googlen 😉

      Login om te reageren
    3. R. schreef:
      1 september 2010 om 11:35

      @Gertjan
      Het is inderdaad een wirwar aan bedrijven en samenvoegingen. Niet meer te overzien voor de klant.

      Zo zie je maar dat voor de zoveelste keer een fusie en overnameproces niet tot meerwaarde leidt.

      Ik kan me nog het grote NTNT herinneren met ruim 300 medewerkers opgegaan in Sylis NL. Nu dus nog maar 100 man terwijl ze op minimaal 300+350=650 hadden kunnen zitten.

      Tja, kwestie van jammer…

      Login om te reageren
    4. G schreef:
      1 september 2010 om 15:00

      NTNT was in 2000 bijna 600 man groot, het was de grootste detacheerder in Nederland met heel veel Microsoft specialisten. Na de overname door Sylis is NTNT praktisch leeg gelopen doordat veel mensen het nieuwe management niet zagen zitten en de oude leiders Rob smith en Jan Zoetjes miste. Na de overname van Profinity zag je het zelfde gebeuren, veel mensen zijn snel verdwenen omdat ze zich niet kunnen vinden in het beleid van Sylis. Erg jammer want NTNT/Sylis/Profinity/Open had dus al meer dan 1000 man kunnen zijn.

      Login om te reageren
    5. Ex-profinitty also schreef:
      17 oktober 2010 om 18:10

      Volgens mij zit er nog steeds hetzelfde management.
      650 naar 100 man, zag dit plaatje van de bestuurder er niet ongeveer hetzelfde uit onder zijn beleid?? Inmiddels zijn alle middel managers ook vertrokken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs