Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Euro

Exact ziet omzet eerste halfjaar stijgen

26 juli 2012 - 09:46ActueelCarrièreExact
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Softwareleverancier Exact in Delft heeft de omzet over het eerste halfjaar 2012 met 3,2 procent zien groeien tot 109,3 miljoen euro. Het verdienvermogen van het bedrijf (Ebitda) steeg met 7,6 procent tot 23,1 miljoen euro. De omzetstijging komt vooral voort uit Exact Online en de serviceomzet. De groei van Exact Online concentreert zich in de Benelux.

Het aantal zakelijke administraties die met Exact Online worden beheerd steeg in de eerste helft van 2012 met bijna 41 procent, de daaruit voortvloeiende jaaromzet zelfs met 45 procent. De totale omzet uit Exact Online groeide met 48,1 procent naar 6,6 miljoen euro. Daarmee heeft dit cloudproduct een aandeel van ruim 6 procent in de totale omzet van de onderneming. De zogeheten gecommitteerde omzet – op basis van afname gedurende het hele jaar – ligt volgens Exact nu op 14,1 miljoen euro, tegen 9,7 miljoen euro een jaar geleden.

Ook Exact Online Handel en Exact Online Uren & Facturen zijn volgens de onderneming binnen de Benelu sterk in opkomst. Voor de tweede helft van 2012 staat de introductie van Exact Online Productie en Exact Online CRM gepland.

De omzet uit onderhoud is voor Exact veruit de belangrijkste inkomstenbron, met een omzet van 71,1 miljoen euro (+3,1 procent). Ook hier speelde Exact Online een hoofdrol in de groei. Daarnaast leverden prijsverhogingen in de regio's Benelux, Noord- en Zuid-Amerika en ‘Internationaal' extra omzet op. De softwarepakketten Lohn XL en Longview waren sterke groeiers door het behoud van bestaande klanten en verdere aanwas van klanten.

Uitbesteding

De serviceomzet kwam in de eerste helft van 2012 uit op 19,4 miljoen euro, een plus van 4,7 procent. In de Benelux was sprake van een daling met 6,3 procent. De regio International deed bijna 21 procent minder door een herstructurering die in 2011 werd doorgevoerd. De serviceomzet van Lohn XL en Longview groeide met 44,3 procent, vooral door het nieuwe productaanbod voor deze pakketten en groei in uitbestedingen (business process outsourcing).

Voor de komende jaren verwacht Exact een verdere groei van Exact Online met 30 tot 50 procent, bij een gelijktijdige verbreding van de klantbasis. Voor het hele jaar 2012 verwacht het bedrijf een bescheiden omzetgroei. Exact kondigde eerder een ingrijpende reorganisatie van zijn activiteiten aan.

Meer over

eHRM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Exact neemt organisatie op de schop

    Exact
    ActueelData & AI

    Exact-commissaris leidt Longview in Europa

    Euro
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Exact vindt nieuwe financieel directeur

    Erik van der Meijden
    ActueelCarrière

    Erik van der Meijden wordt definitief Exact-CEO

    Exact
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Exact boert vooral goed met Exact Online

    Computable.nl
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Van der Meijden moet Exact op koers houden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs