Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Doove Care Groep kiest Abecon voor nieuwe ERP

11 februari 2016 - 09:39ActueelSoftware & DevelopmentAbecon InformatiesystemenBSC Software SupportConquaestorFor All IT CareMicrosoft
Rik Sanders
Rik Sanders

De Doove Care Groep uit Waddinxveen heeft de geïntegreerde automatiseringsoplossing van Abecon uit Nieuwegein geselecteerd. Deze op Microsoft Dynamics NAV gebaseerde brancheoplossing vervangt een aantal huidige bedrijfsapplicaties, waaronder de erp-systemen Micos van For All IT Care en Basta van BSC Software Support, beide onder Unix draaiend, en Exact. Doove Care Groep levert al bijna vijftig jaar zorghulpmiddelen aan ziekenhuizen, verpleeghuizen, zorgverzekeraars en thuiszorgorganisaties.

De nieuwe softwareoplossing van Abecon zal een groot aantal huidige applicaties vervangen en vrijwel alle operationele bedrijfsprocessen, zoals verkoop (inclusief uitleen/verhuur) en logistiek vanuit één integrale oplossing ondersteunen. Hieronder valt uiteraard ook de geïntegreerde financiële administratie en prijsopbouw/afhandeling van declaraties aan zorgverzekeraars (Vektis). Ook vormt het erp-pakket de basis voor overige processen zoals de ondersteuning van (transport)planning, documentbeheer, interne/externe portal(s) en web(shop).

Doove Care Groep heeft in het verleden diverse overnames gedaan; de verschillende bedrijfsonderdelen hebben vanuit dit verleden hun eigen pakketten hebben met daarop het nodige maatwerk. Zo is er het maatwerksysteem Basta dat ooit door Saldata is ontwikkeld voor Doove. Saldata bestaat niet meer; de software Basta valt nu onder BSC Software Support uit Groenekan. Verder gebruikt Doove nog Micos, een erp-systeem voor zorghulpmiddelen, van For All IT Care (voorheen de GMT-tak voor zorg) uit Hengelo.

Ook gebruikt de leverancier nog software van Exact en aantal specifieke applicaties. Het bedrijf wil toe naar één moderne erp-omgeving; voor dit transitietraject wordt de nodige tijd uitgetrokken, meldt een woordvoerder desgevraagd. Adviesbureau Conquaestor heeft het selectietraject begeleid.

‘Uiteindelijk hebben wij de Abecon Zorgoplossing gekozen vanwege de standaardoplossing die Abecon kan bieden voor onze soms complexe brancheprocessen. Met dit informatiesysteem kunnen we een nieuwe efficiencyslag maken en kunnen onze medewerkers daardoor meer tijd aan de advisering en ondersteuning van onze relaties besteden’, aldus Jan Doove, algemeen directeur van Doove Care Groep.

Meer over

ConsultingMicrosoft DynamicsUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Handen schudden
    ActueelData & AI

    Abecon neemt Columbus Nederland over

    Deal handen schudden overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Abecon sluit zich aan bij Broad Horizon

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs