Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Investering groei euro

KPMG: Record aan investeringen fintech

10 maart 2016 - 09:103 minuten leestijdActueelFinanciële dienstverleningKPMG
Annemiek Sprado
Annemiek Sprado

Steeds meer private vermogende partijen investeren in fintech bedrijven. In totaal werd er in 2015 wereldwijd ruim 12,5 miljard euro door durfkapitaal geïnvesteerd in fintech. Een record, namelijk ruim twee keer zoveel als in 2014, dat blijkt uit onderzoek van CB Insights en KPMG.

De investeringen door private equity-partijen in fintech zijn in een jaar verdubbeld. Dat blijkt uit de ‘Pulse of Fintech’, een onderzoek van CB Insights en KPMG naar de investeringen die wereldwijd worden gedaan in financiële technologie. Vooral in Azië zijn de investeringen toegenomen. In 2015 werd voor een bedrag van 4,1 miljard euro geïnvesteerd. Dat is net zoveel als in de totale periode van 2011 tot en met 2014. Deze stijging werd met name veroorzaakt door een aantal relatief grote investeringen. Van de in totaal 130 investeringen die vorig jaar plaatsvonden, hadden zeventien deals een waarde van ruim 45,5 miljoen euro of meer. In de periode 2011 tot en met 2014 waren dat er niet meer van tien.

Ook in Europa zit de ‘nieuwe’ sector in de lift. In 2015 vonden 125 transacties plaats met een totale waarde van 1,35 miljard euro. Voor de Britten investeren gretig en voeren de ranglijst in Europa aan, dankzij grote investeringen in bedrijven als Funding Circle, WorldRemit en Ebury.

Blockchain boost

Vooral de belangstelling van investeerders voor de blockchain technologie nam vorig jaar aanzienlijk toe, zo blijkt uit het onderzoek. Investeerders pompten vorig jaar bijna 420 miljoen euro in deze nieuwe technologie. In 2014 was dit nog ongeveer 270 miljoen euro.

Volgens Ank van Wylick, Fintech-partner bij KPMG, is de belangstelling voor blockchain technologie opmerkelijk. ‘Zeker als je in ogenschouw neemt dat de blockchain vijf jaar geleden niet meer dan een stipje was op de radar van veel investeerders en vooral bekend was vanwege het feit dat de technologie ten grondslag ligt aan de Bitcoin. Inmiddels onderzoekt een groot aantal bedrijven de potentie van de blockchain als mogelijke oplossing voor een aantal uitdagingen, zowel binnen als buiten de bankensector. Het afgelopen jaar hebben bedrijven als Citibank, Santander, Wells Fargo en HSBC een samenwerking aangekondigd met fintech-startups om de blockchain technologie mogelijk in te voeren om bedrijfsprocessen efficiënter, strakker en veiliger te laten verlopen. Bovendien zien we dat een bedrijf als IBM in samenwerking met een aantal Britse beursgenoteerde bedrijven en ondernemingen als Cisco en Intel de markt heeft betreden met een open source blockchain technologie. Een teken dat zij duidelijk voorzien dat de blockchain het betalingsverkeer ingrijpend gaat veranderen.’

Noodzaak

Volgens Wylick was vorig jaar een uitzonderlijk jaar voor de wereldwijde investeringen die in fintech plaatsvonden. Volgens haar stimuleren de groeiende behoefte van consumenten naar nieuwe technologieën en de noodzaak bij veel ondernemingen om efficiënter te opereren de vernieuwing in de financiële sector als nooit tevoren.

Overigens benadrukt Wylick dat deze ontwikkeling niet voorbij gaat aan zowel private investeerders als ondernemingen. ‘Ondanks de dip die in het laatste kwartaal van vorig jaar heeft plaatsgevonden, kunnen we ervan uitgaan dat de investeringen in fintech zullen blijven groeien.’

‘Grote ondernemingen blijven duidelijk een rol van betekenis spelen op de fintech-markt’, laat Wylick weten. ‘Van iedere vier investeringen in fintech komt er één voor rekening van een onderneming. Vooral grote technologiebedrijven en ondernemingen in de financiële sector investeren in toenemende mate in fintech-startups. De afgelopen jaren zijn ondernemingen in beide sectoren duidelijk anders gaan denken over fintechs. Zij beschouwen hen niet langer als stoorzenders die de bedrijfsvoering overhoop gooien, maar als innovatieve ondernemingen die hen kunnen helpen om ook in de toekomst succesvol te zijn.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Tech-investering tactisch door gebrek aan vertrouwen

    fintech
    ActueelFinanciële dienstverlening

    EU-investering in fintech-startups verdubbeld

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Brexit heeft weinig impact op fintech-investeringen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bank-ICT niet klaar voor koppeling met fintech

    fintech
    ActueelCarrière

    Aantal fintech-vacatures stijgt met 6,5 procent

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs