Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
ABN Amro

ABN Amro stapt in bankierplatform Penta

18 maart 2020 - 16:07ActueelFinanciële dienstverleningABN AmroPenta Infra
Diederik Toet
Diederik Toet

Het durfkapitaalfonds van ABN Amro investeert in Penta. Dit Duitse bedrijf ontwikkelde een digitaal platform voor zakelijk bankieren. Voor ABN Amro een mooie kans voor samenwerking en informatie-uitwisseling met zijn digitale aanbod aan het Nederlandse mkb.

ABN Amro Ventures is een van de vijf durfinvesteerders die gelijktijdig in Penta stappen. Bij elkaar leggen de investeerders 18,5 miljoen euro neer. De betrokken partijen maken niet bekend hoeveel elk van de verschillende investeerders beschikbaar stellen aan Penta. De overige vier durfinvesteerders zijn RTP Global, HV Holtzbrinck Ventures, Berliner Volksbank Ventures en Finleap.

Behalve voor samenwerking en informatieuitwisseling is de participatie voor ABN Amro ook interessant doordat de bank hiermee toegang krijgt tot het lokale ecosysteem van fintechbedrijven en investeerders daarbinnen. Volgens Hugo Bongers van ABN Amro Ventures speelt Penta een belangrijke rol bij het van binnenuit transformeren van zakenbankieren. ‘We staan achter hun visie om mkb’ers via bankdiensten te ondersteunen.’

Fenergo en Trifacta

ABN Amro Ventures, voorheen ABN Amro Digital Impact Fund, beschikt over een fonds van honderd miljoen euro. Dat geld is beschikbaar voor strategische investeringen in technologiebedrijven die de digitale transformatie van de bank kunnen versnellen.

Afgelopen februari stapte het fonds nog in Fenergo, een Ierse leverancier van anti-witwassoftware voor financiële instellingen. Sinds september 2019 participeert het fonds bovendien in de Amerikaanse dataverwerker Trifacta. Ook bedrijven als Thetaray, Tealium, Tink, BehavioSec, SolarisBank, Ockto en Crosslend maken deel uit van het portfolio van ABN Amro Ventures.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ABN Amro
    ActueelFinanciële dienstverlening

    ABN Amro investeert in Ierse anti-witwassoftware

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Digitaal fonds ABN Amro verdubbelt naar 100 miljoen

    fintech
    ActueelData & AI

    ABN Amro investeert in dataverwerker Trifacta

    ActueelFinanciële dienstverlening

    ABN Amro participeert in Israëlisch ThetaRay

    ActueelData & AI

    ABN Amro investeert in Amerikaans databedrijf Tealium

    Financiering finance geld
    ActueelFinanciële dienstverlening

    ABN Amro investeert voor derde maal in Tink

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs