Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amsterdamse Recharge haalt dertig miljoen euro op

21 september 2021 - 09:11ActueelFinanciële dienstverlening
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Amsterdamse betaaldienst Recharge heeft in een nieuwe investeringsronde dertig miljoen euro vers kapitaal opgehaald. De Belgische technologie-investeerder Jurgen Ingels is met zijn fonds Smartfin Capital goed voor de helft van dat bedrag. Het is tot nu toe grootste investering die Smartfin Capital, het fonds rond Ingels, heeft geplaatst.

Recharge ontwikkelt prepaid-betaaloplossingen, zoals digitale telefoonkaarten en tegoedbonnen. Het bedrijf werkt samen met Netflix, Spotify en Apple. Met de oplossingen van Recharge hoeven klanten geen persoonlijke kredietkaartgegevens achter te laten bij webshops of kunnen ze abonnementen afsluiten zonder automatische verlenging.

‘Het is een low-tech-oplossing waar wij een nieuwe toepassing voor bouwen’, zegt ceo Günther Vogelpoel in Het Financieele Dagblad. Hij noemt immigranten die zijn dienst gebruiken om beltegoed naar familie in het buitenland te sturen.

Momenteel verwerkt Recharge voor zo’n vijfhonderd miljoen euro aan transacties per jaar, vooral uit Frankrijk en Duitsland. Binnen twee jaar moet dat bedrag verdubbeld zijn. Voor 2025 moet Recharge uitgegroeid zijn tot een unicorn, met een waardering van boven het miljard, zo is de hoop.

Voor Jurgen Ingels is het de zesde investering van zijn tweede Smartfin-fonds en meteen ook de grootste, zo weet De Tijd. Het fonds beschikt over 240 miljoen euro, van de ondernemers Jonas Dhaenens (Combell), Jan Toye (ex-Palm), Jos Sluys (ex-Arinso), Jan De Clerck (Domo Investment Group) en Marc Coucke.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Rechter kraakt falende erp-consultant

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: TU/e lanceert nieuw high-tech-onderzoeksinstituut, veel minder cyberincidenten in Nederland (en meer)

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Kort: Mollie komt met betaalterminal Tap, Orange Quantum Systems schaalt quantumtesten op (en meer)

    ActueelSoftware & Development

    Kort: 10 miljoen voor Wuunder, TCS kennispartner verzekeraars, Frans factuurplatform naar Benelux (en meer)

    ActueelData & AI

    Kort: Salesforce koopt alsnog Informatica, datacenters openen deuren voor publiek (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs