Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Omzet Getronics meer dan verdubbeld

06 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Voor Getronics is 1999 het jaar waarin internationale doorbraak realiteit is geworden. Dit is voornamelijk te danken aan de overname en succesvolle integratie van Wang Global.

De netto omzet nam over het afgelopen jaar met 134 procent toe tot 8,07 miljard gulden (3,67 miljard euro). Door de lage winstgevendheid van Wang Global bleef de nettowinst steken op 260 miljoen gulden (118 miljoen euro), een magere 8 procent meer dan een jaar geleden.
In een toelichting op de financiële resultaten verklaarde Cees van Luijk, voorzitter en president-directeur van Getronics, dat de basis is gelegd voor sterke groei in de nabije toekomst. Binnen drie jaar wil de onderneming tot de top drie van IT-dienstverleners behoren met een operationele marge van 9 procent. Daartoe moet men wel iedere drie jaar een verdubbeling van de omvang van de kernactiviteiten realiseren.
Dit doel moet voor een belangrijk deel worden gerealiseerd met overnames. Van Luijk vindt dat zijn bedrijf een goede uitgangspositie heeft om dat te bereiken, want er is genoeg geld in kas. Verder zijn de marktomstandigheden voor 2000 positief. Daarbij moet wel rekening worden gehouden met een mager eerste kwartaal als gevolg van de millennium-wisseling, terwijl het seizoenseffect in de activiteiten van het voormalige Wang Global het eerste half jaar ook een negatieve invloed op de winstgroei heeft.
De activiteiten van Getronics zijn grofweg te splitsen in services en producten (hardware, die van derden wordt ingekocht). Services is nu veruit de belangrijkste tak, met een netto-omzet van 4,58 miljard gulden; 57 procent van de totale netto-omzet. Een jaar geleden was dit nog 44 procent.
Gelijk met de presentatie van de jaarcijfers maakte het management bekend de aandelen te willen splitsen in drie op één. Begin april mogen de aandeelhouders zich over dit voorstel uitspreken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Chipontwikkeling kraakt onder ai‑tempo, stelt Imec in nieuwe visie

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs