Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Omzet Getronics meer dan verdubbeld

06 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Voor Getronics is 1999 het jaar waarin internationale doorbraak realiteit is geworden. Dit is voornamelijk te danken aan de overname en succesvolle integratie van Wang Global.

De netto omzet nam over het afgelopen jaar met 134 procent toe tot 8,07 miljard gulden (3,67 miljard euro). Door de lage winstgevendheid van Wang Global bleef de nettowinst steken op 260 miljoen gulden (118 miljoen euro), een magere 8 procent meer dan een jaar geleden.
In een toelichting op de financiële resultaten verklaarde Cees van Luijk, voorzitter en president-directeur van Getronics, dat de basis is gelegd voor sterke groei in de nabije toekomst. Binnen drie jaar wil de onderneming tot de top drie van IT-dienstverleners behoren met een operationele marge van 9 procent. Daartoe moet men wel iedere drie jaar een verdubbeling van de omvang van de kernactiviteiten realiseren.
Dit doel moet voor een belangrijk deel worden gerealiseerd met overnames. Van Luijk vindt dat zijn bedrijf een goede uitgangspositie heeft om dat te bereiken, want er is genoeg geld in kas. Verder zijn de marktomstandigheden voor 2000 positief. Daarbij moet wel rekening worden gehouden met een mager eerste kwartaal als gevolg van de millennium-wisseling, terwijl het seizoenseffect in de activiteiten van het voormalige Wang Global het eerste half jaar ook een negatieve invloed op de winstgroei heeft.
De activiteiten van Getronics zijn grofweg te splitsen in services en producten (hardware, die van derden wordt ingekocht). Services is nu veruit de belangrijkste tak, met een netto-omzet van 4,58 miljard gulden; 57 procent van de totale netto-omzet. Een jaar geleden was dit nog 44 procent.
Gelijk met de presentatie van de jaarcijfers maakte het management bekend de aandelen te willen splitsen in drie op één. Begin april mogen de aandeelhouders zich over dit voorstel uitspreken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs