Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Newconomy past introductieprijs niet aan

02 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Beursganger Newconomy zal zijn introductieprijs niet verlagen. Dit meldt de Volkskrant van zaterdag 1 april. De inschrijvingsperiode voor nieuwe gewone aandelen Newconomy zal 5 april beginnen en waarschijnlijk op 11 april sluiten.

De bandbreedte van de introductiekoers zal naar verwachting op woensdag 5 april 2000 voorbeurs worden bekendgemaakt. ABN Amro Rothschild is ‘global coordinator’ en ‘bookrunner’. Mees Pierson en Rabo Securities zijn co-managers.
Newconomy ziet zichzelf als een economisch netwerk van Internet-bedrijven. Het verstrekt risicodragend kapitaal, en bevordert onderlinge contacten en kennisoverdracht. De middelen die vrijkomen door de beursgang, wil de onderneming aanwenden ter financiering van recente acquisities en toekomstige investeringen. Enkele netwerkpartners van Newconomy zijn: Bitmagic, Ilse Media Groep, Tie Holding en Veiling.com. Het afgelopen jaar heeft Newconomy een netto resultaat behaald van 1,4 miljoen euro. Dit resultaat is gebaseerd op operationele activiteiten en herwaardering van deelnemingen.
Eerder besloot de Duitse Internet-aanbieder T-Online de introductiekoers met 10 tot 20 procent te verlagen. In plaats van de oorspronkelijk verwachte 35 tot vijftig euro wordt nu gedacht aan een emissieprijs tussen de dertig en veertig euro.
Deze koers wordt onder meer vastgesteld naar aanleiding van de prestaties van branchegenoten. De Internet-bedrijven over de hele wereld noteren lagere koersen. Vooral de koersen van recent geïntroduceerde bedrijven als World Online en Lycos Europe vallen tegen.
Aan de andere kant is er hoop dat het emissieklimaat niet langdurig verziekt is. De beursintroductie van het jonge breedband Internet-bedrijf e.Biscome in Italië vorige week was een groot succes. Op de eerste handelsdag (donderdag 30 maart) schoten de aandelen van het bedrijf met 40 procent omhoog.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs