Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Amsterdam hoger in navolging van Wall Street

26 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

In Amsterdam zijn de toonaangevende indices woensdag in de plus geëindigd. De AEX-index noteerde 7,05 punten, ofwel 1,1%, hoger op 666,36. De Midkap-index ging 7,01 punten (1,14%) hoger op 651,66. Een groot deel van de dag stond de AEX-index op een winst van ruim tien punten, na de koersstijgingen op de Amerikaanse beurzen dinsdag.

In Amsterdam waren met name enkele technologiefondsen gevraagd, in reactie op de enorme stijging van Nasdaq een dag eerder. Grootste stijger was AMSL (+8,1%): het kreeg er 3,02 euro op 40,47 bij. KPN won 2,70 euro (+2,3%) op 118,50. Reed Elsevier won EUR 0,23 op EUR 10,86. Het uitgeversconcern herhaalde woensdag de doelstelling om vanaf 2002 een tweecijferige winstgroei te realiseren en een omzet die sneller groeit dan de markt. Topman C. Davis liet tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders weten dat Reed Elsevier gesprekken voert met IBM, Microsoft, Oracle en Sun over mogelijke samenwerking om invulling te geven aan de Internetstrategie.
De grootste verliezen werden geleden door Baan (-4,3%), Heineken (-4,2%) en TPG (-1,8%). Ook UPC daalde, waarmee de kabelaar de val van een dag eerder voortzette. Het bedrijf verloor 13 centen op 35,39 euro. Een andere daler was Astra Informatica. Astra moest dalen door waarschijnlijk het fusienieuws dat het concern gisteren bekendmaakte. Beleggers lijken nog niet echt onder de druk van de mogelijke voordelen van de fusie.
De verwikkelingen rondom World Online hadden gisteren nauwelijks effect op de aandelen van de direct betrokken bedrijven. ABN-Amro steeg met 0,23 euro naar 23,15 euro. De bank benadrukte woensdag tijdens een speciale bijeenkomst dat het prospectus van World Online alle benodigde informatie bevatte. De bank zal zich met kracht verdedigen tegen juridische stappen. ABN-Amro liet ook weten dat het samen met EIU, Economist Intelligence Unit, een Internet-portaal aan het opzetten is voor business-to-business activiteiten. Deze portaal, bereikbaar onderhttp://www.maxtrad.com, zal kleine en grote bedrijven ondersteunen bij internationale transacties. De informatie en ondersteuning is in principe gratis en wordt geboden door diverse bronnen, waaronder een ABN-Amro, Reuters en de EIU.
Het aandeel World Online bewoog zich woensdag rond een koers van 13 euro, met uiteindelijk een winst van 0,10 euro op 13,30 euro. Eerder op de dag werd een laagste koers neergezet van 12,35 euro.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft introduceert M365 E7, markeert omslag naar ai‑tijdperk

    Innovatie & Transformatie

    EU wil Huawei weren, maar kan moeilijk om Chinese reus heen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs