Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Amazon trekt de Nasdaq naar beneden

25 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Op Wall Street zijn de toonaangevende indices vrijdag, na kleine winsten bij de start, verdeeld het weekeinde ingegaan. De Dow Jones-index won 0,3 procent: plus 28,63 punten op 10.404,75. De technologiezware Nasdaq Composite-index moest 91,50 punten terug tot 3.845,34 en sloot daarmee 2,3 procent in de min.

Op de Dow Jones was van de technologiewaarden chipmaker Intel een van de grootste stijgers. Het bedrijf steeg met 1 13/16 dollar tot 135 7/8 dollar. Dalers waren onder meer Microsoft en AT&T.
Belangrijkste daler op de Nasdaq was Amazon. Het e-commerciebedrijf noteerde bij het slot 19,35 procent lager op een koers 33 7/8 dollar, een verlies van 8 1/8 dollar. Eerder noteerde de Internet-retailer op 32 1/2 dollar, de laagste koers sinds december 1998. Amazon kelderde na een negatief rapport van Lehman Brothers. Volgens de bank staat de liquiditeit van het bedrijf onder druk. Hoewel het een sterk merk heeft opgebouwd en meer dan twintig miljoen klanten heeft, stijgen tegelijk ook de kosten en de schulden.
Amazon sleepte veel andere e-commercie waarden in zijn val mee. Yahoo verloor 6 1/2 dollar op 125 3/16 dollar, een min van 5 procent. America Online verloor 6,4 procent. Internet-veilinghuis eBay leverde 7,8 procent in.
Stijgers waren er ook op de Nasdaq. Rambus noteerde 18,3 procent hoger op een koers van 114 7/8 dollar. Ten opzichte van het slot van vorige week vrijdag heeft het aandeel ruim 38 procent gewonnen. Het bedrijf liet weten dat de Japanse computerfabrikant Hitachi akkoord is gegaan met een schikkingsvoorstel inzake het patent-dispuut dat de bedrijven hadden. Hitachi zal eenmalig een niet nader bekendgemaakt bedrag overmaken en een licentie nemen op de technologie voor snelle geheugenchips van Rambus.
Donderdag nabeurs presenteerde chipmaker Micron Technologies de cijfers over het derde kwartaal van het boekjaar. De grootste Amerikaanse producent van dram-geheugenchips behaalde een nettowinst van 274,9 miljoen dollar, ofwel 0,47 dollar per aandeel. Dat was veel hoger dan de 0,34 dollar die analisten gemiddeld hadden verwacht. Het aandeel won 1 1/8 dollar op 88 dollar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs