Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Baan lijdt meer verlies dan verwacht

17 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Erp-specialist Baan heeft vorig jaar veel meer verlies geleden dan verwacht. ING verkoopt volgens ingewijden toch zijn belang aan het Britse Invensys.

Het Nederlandse Baan heeft in 1999 een verlies geleden van 310 miljoen dollar. De onderneming had eerder uitgesproken een verlies van 289 miljoen te verwachten. Het is het zoveelste bewijs dat het softwareconcern het water aan de lippen staat. In een bij de cijfers gevoegd persbericht benadrukt Baan daarom ook de noodzaak om in te gaan op het bod van overnamekandidaat Invensys.
Deze Britse investeerder verlengde vorige week het bod van 2,85 euro voor elk Baan-aandeel tot 25 juli aanstaande, omdat het slechts 58 procent van de aandelen in bezit had. De Britten willen het bod pas definitief maken als ze tenminste 95 procent van de Baan-aandelen in handen krijgen.
ING leek met zijn deelname van 5,9 procent in Baan lange tijd dwars te liggen, maar schijnt nu toch overstag te gaan. ING aarzelde over de verkoop omdat een faillissement van Baan de bankverzekeraar meer geld oplevert dan het verkopen van de aandelen aan Invensys. Nu dat echter uitgebreid in de publiciteit is gekomen, vreest ING dat hierdoor zijn imago schade lijdt. De bank zou een slechte naam kunnen krijgen als door zijn toedoen alle Baan-medewerkers op straat zouden komen te staan.
Uit de cijfers blijkt dat het eigen vermogen van Baan aan het eind van vorig jaar al op 7,8 miljoen dollar in het rood stond. Voor het tweede kwartaal van dit jaar verwacht de onderneming dat het eigen vermogen nog steeds negatief zal zijn. Daarmee komt Baan op hetstrafbankje van de Amsterdamse beurs. Aan de beurs genoteerde bedrijven moeten namelijk een positief eigen vermogen hebben.
Ook de overige cijfers van Baan waren nog slechter dan voorspeld. De omzet bedroeg 619 miljoen dollar, waar 635 miljoen werd verwacht. De licentie-inkomsten kwamen uit op 193 miljoen dollar, lager dan de voorspelde 205 miljoen. Ook de service-inkomsten waren lager dan de aangekondigde 430 miljoen dollar: namelijk 426 miljoen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Tomaten-tech

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Chinese eigenaar Wingtech wil controle terug over Nexperia Nijmegen

    Innovatie & Transformatie

    Nieuw Actieprogramma Duurzame Digitalisering

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs